Nicholas Hoult zagra J.D. Salingera w filmie biograficznym na podstawie książki Kennetha Slawenskiego

2 września 2015

Nicholas_Hoult_zagra_Salingera
Aktor Nicholas Hoult, znany m.in. z ról w „Był sobie chłopiec”, „Wiecznie żywym” i serii „X-men”, wcieli się w J.D. Salingera w filmie „Rebel In The Rye” („Buntujący się w zbożu”) na podstawie biografii pisarza autorstwa Kennetha Slawenskiego.

Film opowiadać będzie o życiu i skomplikowanej osobowości legendarnego autora, od czasów buntowniczej młodości, poprzez traumatyczne przeżycia z okresu II wojny światowej, pierwsze próby pisarskie, aż po narodziny jego najsłynniejszej książki. Reżyser i scenarzysta Danny Strong pokaże też, co doprowadziło do duchowego przebudzenia pisarza.

„?Buszujący w zbożu? to klasyczna powieść o dojrzewaniu, która sześć pokoleń później w dalszym ciągu wywiera znaczący wpływ. Świat od dawna zafascynowany jest J.D. Salingerem, którego ożywi na ekranach utalentowany Nicholas Hoult” ? napisał w oświadczeniu Alex Walton z firmy Bloom Media, która rozpocznie sprzedaż praw do zagranicznej dystrybucji podczas najbliższego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Od jakiegoś czasu mówi się, że swój film biograficzny chce zrealizować również autor filmu dokumentalnego i najnowszej biografii Salingera, Shane Salerno. Na razie nie są jednak znane żadne szczegóły związane z tą produkcją.

[am]
fot. Gage Skidmore

Tematy: , , ,

Kategoria: film