banner ad

Netflix zrealizuje serial na podstawie „Siedmiu śmierci Evelyn Hardcastle” Stuarta Turtona

16 grudnia 2020

Brytyjski odział Netfliksa nabył prawa do ekranizacji debiutanckiego kryminału Stuarta Turtona zatytułowanego „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”. Na podstawie powieści powstanie siedmioodcinkowy serial.

W czasie, gdy kina muszą mierzyć się z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa, serwisy pokroju Netfliksa przeżywają swój najlepszy czas. Intensywnie angażują się więc w realizację kolejnych atrakcyjnych projektów dla swoich odbiorców. Wyjątkowo oryginalny kryminał „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” stanowił z pewnością łakomy kąsek dla streamingowego giganta.

Debiutancka powieści Stuarta Turtona to skomplikowana łamigłówka rozgrywająca się w latach 20. XX wieku. Miejscem akcji jest położona na uboczu wiejska rezydencja Blackheath. Gospodarze domu wyprawiają imprezę w 19. rocznicę zabójstwa ich syna. Na przyjęcie zaproszono dokładnie tych samych gości, co byli obecni podczas tragedii. Tym razem również dochodzi do morderstwa, a ofiarą pada piękna i młoda córka właścicieli. Zagadkę jej śmierci próbuje rozwiązać narrator o imieniu Aiden, a będzie miał taką sposobność dzięki niezwykłym okolicznościom. Niczym bohater filmu „Dzień Świstaka” co ranek zacznie ten sam dzień, tyle że w ciele innego gościa. Jeśli nie uda mu się znaleźć zabójcy w osiem dni, cały cykl powtórzy się od początku.

Producentkami wykonawczymi serialu są Juliette Howell i Tessa Ross z House Productions. Adaptacją powieści na potrzeby scenariusza zajmie się Sophie Petzal, która do tej pory pracowała m.in. przy serialach „Upadek królestwa” i „Więzy krwi”. „Od chwili, gdy przeczytałam tę książkę, wiedziałam, że może na jej podstawie powstać najbardziej niezwykły serial telewizyjny i jestem bardzo wdzięczna, że mogę być częścią niesamowitego zespołu wyruszającego w tę podróż” – powiedziała scenarzystka.

„Jestem absolutnie zachwycony, że 'Siedem śmierci Evelyn Hardcastle’ pojawi się na ekranie i pragnę przeprosić niezwykle utalentowaną Sophie Petzal – która otrzymała rozwalające mózg zadanie polegającą na adaptacji książki. Kiedy postanowiłem napisać powieść o podróżach w czasie, przeskakiwaniu z ciała do ciała i morderstwach, nigdy nie wyobrażałem sobie, że wyląduje ona na ekranach telewizorów. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę, jak się ten projekt rozwinie” – oświadczył pisarz Stuart Turton.

W Polsce powieść „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros w dwóch wersjach okładkowych.

[am]
fot. archiwum Stuarta Turtona

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film