banner ad

Netflix zrealizuje aktorski serial na podstawie bestsellerowej mangi „One Piece”

30 stycznia 2020


Jedna z najlepiej sprzedających się mang w historii, „One Piece”, wkrótce zostanie zaadaptowana przez Netflix na liczący dziesięć odcinków serial fabularny. Produkcja powstaje przy udziale Tomorrow Studios i japońskiego wydawnictwa Shueisha.

„One Piece” to opowieść o przygodach Luffy’ego, chłopca, którego ciało zyskało iście magiczne, gumowe właściwości po nieumyślnym zjedzeniu „demoniego owocu”. Wraz ze swoją załogą piratów Słomkowego Kapelusza Luffy przemierza odmęty mórz w poszukiwaniu największego na świecie skarbu znanego jako „One Piece”. Wierzy że dzięki niemu zostanie królem piratów.

Oryginalna manga, której autorem jest Eiichiro Oda, od lat podbija serca fanów i dotychczas sprzedała się w nakładzie przekraczającym 461 milionów egzemplarzy (z czego 391 milionów w samej Japonii). Seria, licząca obecnie 95 tomów i wydawana regularnie w Polsce przez oficynę Japonica Polonica Fantastica, doczekała się już ekranizacji w formie anime. Teraz przyszedł czas na aktorski serial.

Twórcą zapowiadanego serialu będzie Steven Maeda, który ma pełnić funkcję showrunnera, scenarzysty i producenta wykonawczego. Autorem scenariusza i producentem wykonawczym ma być Matt Owens. Pozostali producenci wykonawczy to: Marty Adelstein i Becky Clements z Tomorrow Studios („Cowboy Bebop”, „Snowpiercer: Arka przyszłości”, „Hanna”) oraz autor oryginalnej mangi, Eiichiro Oda.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film