Netflix zapowiada serial na podstawie komiksu „Łasuch” Jeffa Lemire’a. Znamy obsadę

18 maja 2020


Należąca do Roberta Downeya Juniora i jego żony Susan Downey firma producencka Team Downey zrealizuje we współpracy z Warner Bros. Television serial na podstawie bestsellerowego komiksu „Łasuch” autorstwa Jeffa Lemire’a. Poznaliśmy już nawet główną obsadę ekranizacji.

„Łasuch” (ang. „Sweet Tooth”) to historia rozgrywająca się w postapokaliptycznej Ameryce. Po tym, jak tajemnicza przypadłość zabiła na całym świecie miliardy ludzi, nieliczne dzieci, które urodziły się po zarazie, należą do nowej rasy zwierzęco-ludzkich hybryd. Gus jest jednym z nich – to chłopiec o wielkim sercu, apetycie na słodkości oraz o głowie ozdobionej porożem jelenia. Za schwytanie takich dzieci wyznaczono nagrodę. Gdy okrutni łowcy atakują Gusa w jego leśnej samotni, pojawia się tajemniczy mężczyzna o imieniu Jepperd. Rosły włóczęga ratuje chłopca i obiecuje, że doprowadzi go do Ostoi, legendarnej bezpiecznej przystani dla dzieci hybryd. Ruszają w podróż przez nową – i bardzo niebezpieczną – Amerykę. Po drodze Gus spotka inne dziecięco-zwierzęce hybrydy i dowie się więcej o tym nowym świecie i tajemnicach, które kryją się za jego pochodzeniem.

Autorem „Łasucha” jest kanadyjski scenarzysta i rysownik Jeff Lemire („Opowieści z hrabstwa Essex”, „Czarny Młot”). Komiks ukazał się w Polsce w trzech zbiorczych tomach opublikowanych przez wydawnictwo Egmont.

Zapowiadany serial składać się będzie z ośmiu godzinnych odcinków. Producentem i reżyserem ekranizacji jest Jim Mickle („Hap i Leonard”, „W cieniu księżyca”, „Chłód w lipcu”), a producentką wykonawczą i showrunnerką – Beth Schwartz („Arrow”, „Legends of Tomorrow”).

W rolach głównych w serialu wystąpią: Christian Convery („Mój piękny syn”, „The Tiger Rising”, „Playing With Fire”), Nonso Anozie („Pralnia”, „Zoo”, „Gra o tron”), Adeel Akhtar („Nędznicy”, „Powiernik królowej”, „I tak cię kocham”) oraz Will Forte („The Last Man on Earth”), a także James Brolin („Scenki z życia”, „Horror Amityville”, „Świat Dzikiego Zachodu”) jako narrator.

Ci, którzy znają „Łasucha”, mogą dziwić się zapowiedzi Netfliksa, że serial będzie produkcją familijną, ponieważ komiks przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych czytelników. Miejmy nadzieję, że ten zabieg nie odbije się negatywnie na samej historii.

Poniżej możecie zobaczyć okolicznościową ilustrację, którą na wieść o serialu przygotował autor komiksu, Jeff Lemire.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film