banner ad

Netflix zapowiada serial animowany inspirowany sagą komiksową „Usagi Yojimbo” Stana Sakaiego

17 lipca 2020

Francuska wytwórnia filmowa Gaumont i serwis streamingowy Netflix ogłaszają, że rozpoczęli prace nad animowanym komputerowo serialem komediowo-przygodowym pt. „Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles” inspirowanym mającą już 35 lat kultową serią komiksów „Usagi Yojimbo” Stana Sakaiego.

Z zapowiedzi wynika, że serial będzie jedynie luźno inspirowany komiksem. Akcja nie zostanie osadzona w XVII wieku, lecz w dalekiej przyszłości, w świecie, w którym nowoczesna i wysoce zaawansowana technologia przeplata się z japońską tradycją. Głównym bohaterem nie będzie też pielgrzymujący królik-wojownik Miyamoto Usagi, lecz jego daleki potomek ? Yuichi, który chce zostać prawdziwym samurajem. Stoi on na czele bandy nietypowych bohaterów, wśród których znajduje się łobuzerski łowca nagród, podstępny ninja, kieszonkowiec-akrobata oraz wierny towarzysz jaszczur. Yuichi walczy z podkładającymi bomby kretami, nietoperzami o metalowych skrzydłach i potworami z innego wymiaru, a wszystko to w dążeniu do zostania najlepszym samurajem Usagi.

Serial powstaje we współpracy z autorem komiksów, Stanem Sakaim, który będzie producentem wykonawczym razem z wytwórniami Gaumont, Dark Horse Entertainment oraz Atomic Monster. „Jestem zaangażowany w każdy etap produkcji i kierunek, w którym zmierzamy, napawa mnie entuzjazmem. Cieszę się z możliwości rozbudowania uniwersum Usagi we współpracy z tyloma utalentowanymi osobami. Pracuję ze świetną ekipą i nie mogę się doczekać, aż zobaczę serię Usagi na ekranie! Dziękuję moim wspaniałym fanom, przyjaciołom i rodzinie za wsparcie i motywację przez ostatnie 35 lat” ? powiedział Sakai.

Producentami wykonawczy i showrunnerami serialu animowanego będą Candie i Doug Langdale?owie („Księga życia”, „Kot w butach”, „Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości”). Producentem nadzorującym został Ben Jones („Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja”, „Stalowy gigant”), a dyrektorem artystycznym ? Khang Le („Wielka Szóstka”, „Little Big Awesome”). Animacje komputerowe stworzy studio 88 Pictures z Bombaju („Łowcy trolli”).

„Całe Gaumont czuje się uhonorowane tym, że Stan powierzył nam zaadaptowanie swojego kultowego dzieła na serial animowany. Dla 'Usagi Yojimbo’ będzie to debiut. Jesteśmy zachwyceni, że Netflix będzie uczestniczyć w tym projekcie w roli partnera kreatywnego. Dzięki połączeniu talentów artystycznych Stana Sakaiego, Dark Horse Entertainment i Atomic Monster wzniesiemy ikoniczne uniwersum Usagi Yojimbo na nowy poziom” ? oświadczył Nicolas Atlan, prezes Gaumont U.S.

Początki sagi komiksowej „Usagi Yojimbo” sięgają 1984 roku i aktualnie liczy ona ponad 34 tomy. Opowiada historię Miyamoto Usagiego, królika samuraja, który żyje w Japonii na początku XVII wieku. Komiks został opublikowany w szesnastu językach, a Sakai został uhonorowany za niego wieloma nagrodami, między innymi sześcioma nagrodami Eisnera, dwiema nagrodami Harveya, w tym dla najlepszego rysownika, nagrodą Cultural Ambassador Award przyznawaną przez Japanese American National Museum, Parent?s Choice Award oraz American Library Association Award.

Umiejętne splatanie historii, folkloru i japońskiej kultury w „Usagi Yojimbo” sprawiło, że twórczość Sakaiego stała się ulubionym narzędziem dydaktycznym nauczycieli. Usagi pojawia się również w uniwersum Wojowniczych Żółwi Ninja w ich serialu animowanym, crossoverach komiksów i serii zabawek. Usagi Yojimbo został umieszczony na liście 50 postaci komiksowych wszech czasów przygotowanej przez „Empire Magazine”, 100 postaci komiksowych wszech czasów przygotowanej przez IGN oraz 50 powieści graficznych nietraktujących o superbohaterach przygotowanej przez „Rolling Stone”.

[am]
fot. Emi Fujii

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film