Netflix wyprodukuje serial na podstawie „Zakłamanego życia dorosłych”, najnowszej powieści Eleny Ferrante

12 maja 2020


Netflix łączy siły z włoskim Studiem Fandango, by stworzyć serial na podstawie „Zakłamanego życia dorosłych”, najnowszej powieści Eleny Ferrante, która ukaże się w Polsce we wrześniu nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

„Jesteśmy niesamowicie zaszczyceni, że powierzono nam stworzenie serialu na podstawie 'Zakłamanego życia dorosłych’. Książki Eleny Ferrante zainspirowały i zachwyciły odbiorców we Włoszech i na całym świecie, cieszymy się więc, że możemy zaprezentować jej najnowsze dzieło na ekranach naszej globalnej publiczności. Jesteśmy też podekscytowani możliwością kontynuowania współpracy z Fandango i inwestowania w jeszcze bardziej wyjątkowe historie z Włoch, które ? wierzymy w to ? będą rezonować zarówno we Włoszech, jak i na całym świecie” ? powiedział Felipe Tewes, menedżer produkcji lokalnych Netflixa.

„Zakłamane życie dorosłych” będzie kolejną po m.in. serialu „Czarny Księżyc” produkcją zrealizowaną przez Fandando we współpracy z Netflixem. Włoskie studio jest też zaangażowane w realizację trzeciego sezonu „Genialnej przyjaciółki”, powstającego w koprodukcji HBO, RAI i Wildside. „Cieszymy się, że możemy dalej opowiadać światu o Elenie Ferrante. 'Zakłamane życie dorosłych’, opublikowane przez naszych przyjaciół z E/O, przybliża inną ? bliską, choć różną ? część tego świata. To będzie świetna przygoda, cieszymy się ze współpracy z Netflixem, z którym mamy obecnie silną i utrwaloną już relację” ? skomentował Domenico Procacci, założyciel Fandango.

Powieść „Zakłamane życie dorosłych” to mocny i wyjątkowy portret dorastania Giovanny w latach 90. Dziewczyna poszukuje swojego odbicia w podzielonym Neapolu ? Neapolu wyżyn, który przybiera maskę wyrafinowania, i Neapolu nizin, miejsca wybryków i wulgarności. Dryfując, waha się między dwoma miastami, wpadając do jednego, a potem wspinając się do drugiego.

Książka, która została opublikowana we Włoszech 7 listopada 2019 roku nakładem Edizioni E/O, na świecie ? w 25 krajach ? pojawi się we wrześniu 2020 roku. Początkowo miał to być czerwiec, ale z powodu sytuacji związanej z koronawirusem zdecydowano się przesunąć premierę. W Polsce powieść ? podobnie jak pozostałe tej autorki ? ukaże się na rynku nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

Elena Ferrante została przez magazyn „Time” uznana za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób 2016 roku, a jej książki przetłumaczono jak dotąd na 45 języków. „Tetralogia neapolitańska”, najbardziej znane dzieło pisarki, dotychczas sprzedała się w 15 milionach egzemplarzy. Kilka powieści autorki zostało z sukcesem zaadaptowanych na ekran w postaci filmów („Obsesyjna miłość” i „Czas porzucenia”) i seriali („Genialna przyjaciółka”).

[am]
źródło: Sonia Draga, Netflix

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film