banner ad

Netflix i Gaumont zapowiadają muzyczną animację na podstawie książki dla dzieci Paula McCartneya

12 grudnia 2019


Netflix i Gaumont produkują pełnometrażową muzyczną animację na podstawie książki przygodowej dla dzieci pod tytułem „Wysoko w chmurach” napisanej przez Paula McCartneya i Philipa Ardagha oraz zilustrowanej przez Geoffa Dunbara. Sam muzyk zaangażowany jest w produkcję ekranizacji, stworzył również ścieżkę dźwiękową do filmu.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z zespołem Netfliksa. Są oni uzupełnieniem wspaniałej ekipy firmy Gaumont i nie wyobrażamy sobie lepszego partnera do przedstawienia naszego filmu widzom z całego świata. Zawsze uwielbiałem filmy animowane, a ten projekt jest moim oczkiem w głowie. Nie mogę się doczekać, aż świat go zobaczy” ? mówi Paul McCartney.

„Wysoko w chmurach” to historia wiewiórka o bujnej wyobraźni, który zostaje wciągnięty do gangu nastoletnich buntowników żyjących wysoko w chmurach. Początkowo miał to być kolejny film animowany stworzony przez McCartneya we współpracy z animatorem i ilustratorem Geoffem Dunbarem, z którym zrealizował między innymi krótkometrażową bajkę „Rupert and the Frog Song”. W końcu jednak panowie postanowili wydać książkę. Z planów ekranizacji jednak nie zrezygnowali, czego dowodem zapowiadana produkcja.

Za reżyserię animacji odpowiada nominowany do Oscara Timothy Reckart („Po uszy”, „Pierwsza gwiazdka”), scenariusz napisał Jon Croker. Producentami ? oprócz McCartneya ? są: Bob Shaye („Władca Pierścieni”, „Złoty kompas”, „Dary Anioła: Miasto kości”), zmarły niedawno Michael Lynne oraz Sidonie Dumas, Christophe Riandee, Nicolas Atlan i Terry Kalagian (Gaumont).

„Praca nad 'Wysoko w chmurach’ była fantastyczną przygodą, a wszystko to za sprawą Tima i Jona oraz oczywiście mojego wspaniałego zespołu z Gaumont Animation and Family, Terry?ego Kalagiana i Alexa Soto. Mieliśmy ogromne szczęście uczestniczyć w niebywale twórczej pracy zespołowej z niedoścignionym Paulem McCartneyem i jego ekipą, włączając w to Lee Eastmana, który udzielał cennych porad na całym etapie produkcji. Z dumą ogłaszamy ten projekt i jesteśmy zachwyceni współpracą z Melissą Cobb, Greggiem Taylorem i utalentowanym zespołem z firmy Netflix, która umożliwiła nam zrealizowanie tego naprawdę wyjątkowego, muzycznego filmu animowanego i pokazanie go widzom z całego świata” ? mówi Nicolas Atlan, prezes Gaumont Animation and Family.

„Przedstawienie światu nowego filmu animowanego, w którego Paul McCartney włożył swoje serce i duszę, jest zdecydowanie jednym z najwspanialszych momentów, jakie przeżyliśmy w Netfliksie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość pracy z Nicolasem i zespołem Gaumont nad filmem 'Wysoko w chmurach’. Z Timem na czele, ta żartobliwa historia o indywidualizmie i jednoczącej mocy muzyki jest w dobrych rękach” ? mówi Gregg Taylor, dyrektor ds. oryginalnych filmów animowanych w firmie Netflix.

Poniżej możecie posłuchać fragmentu książki czytanego przez Paula McCartneya:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film