Netflix dał zielone światło na realizację drugiego sezonu serialu „Łasuch” na podstawie serii komiksowej Jeffa Lemire’a

30 lipca 2021

Netflix potwierdził, że serial „Łasuch” doczeka się drugiego sezonu. Pierwsza odsłona ekranizacji komiksu Jeffa Lemire’a miała premierę 4 czerwca i w ciągu czterech tygodni obejrzana została przez 60 milionów gospodarstw domowych.

„To było zarówno ekscytujące jak i chwytające za serce móc doświadczyć tego, jak ludzie na całym świecie zakochiwali się w naszym pół chłopcu, pół jeleniu. Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi, kontynuując naszą współpracę z Netflix i dalej podążając za Gusem i jego przyjaciółmi w ich niezwykłej podróży” – powiedział Jim Mickle, który będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego, scenarzysty, reżysera i showrunnera również w drugim sezonie serialu.

Druga odsłona „Łasucha” składać się będzie z ośmiu godzinnych odcinków. Serial jest produkowany przez Team Downey we współpracy z Warner Bros. Television. Oprócz Jima Mickle’a producentami wykonawczymi ponownie będą Robert Downey Jr. i jego żona Susan, a także Amanda Burrell oraz Linda Moran, a Evan Moore powróci jako producentka. Natomiast Oanh Ly dołączy jako kolejna współproducentka wykonawcza.

„Łasuch” oparty jest na serii komiksów autorstwa Jeffa Lemire’a. Historia rozgrywa się dziesięć lat po Wielkiej Zapaści, która zatrzęsła światem, doprowadzając do powstania hybrydowego gatunku – dzieci, które są częściowo ludźmi, a częściowo zwierzętami. Nie wiedząc, czy hybrydy są rezultatem, czy też może przyczyną siejącego spustoszenie wirusa, wielu ludzi reaguje na nie strachem i przemocą. Gus – pół chłopiec, pół jeleń – przez dekadę żył bezpiecznie w swoim leśnym schronieniu. Pewnego dnia niespodziewanie poznaje samotnego wędrowca o imieniu Jepperd. Wspólnie wyruszają w pełną niezwykłych przygód podróż po postapokaliptycznej Ameryce w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ich pytania: o narodziny Gusa, przeszłość Jepperda i prawdziwe znaczenie słowa „dom”. Na swojej drodze spotykają nieoczekiwanych sojuszników i wrogów, a Gus szybko odkrywa, że bujny, niebezpieczny świat poza granicami lasu jest o wiele bardziej skomplikowany, niż kiedykolwiek przypuszczał.

W serialu występują: Christian Convery jako Gus, Nonso Anozie jako Jepperd, Adeel Akhtar jako Doktor Singh, Will Forte jako Richard, Stefania LaVie Owen jako Niedźwiedzica, Dania Ramirez jako Aimee Eden, Aliza Vellani jako Rani Singh, Neil Sandilands jako Generał Abbot oraz James Brolin jako narrator.

W Polsce seria komiksowa „Łasuch” ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont Polska.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film