„Na zawsze twoja” – ekranizacja powieści Stefana Zweiga w siepniu w polskich kinach

12 czerwca 2014

NaZawszeTwoja_01
8 sierpnia na ekrany polskich kin wejdzie ekranizacja powieści Stefana Zweiga „Widerstand der Wirklichkeit” (z niem. „Opór rzeczywistości”). Książka nigdy nie ukazała się w polskim tłumaczeniu, dlatego film pt. „Na zawsze twoja” będzie pierwszą okazją, aby zapoznać się z tym dziełem austriackiego pisarza.

Fabuła powieści i filmu rozgrywa się w Niemczech w 1912 roku. Młody mężczyzna zostaje zatrudniony przez bogatego właściciela fabryki. Kiedy poznaje jego piękną żonę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, ze zrozumiałych względów ukrywając uczucia przed pracodawcą. Kobieta na pozór nie odwzajemnia jego miłości. Wszystko zmienia się, kiedy właściciel fabryki postanawia wysłać bohatera na inspekcję posiadłości w Meksyku. Wieść o przymusowej rozłące zmusza piękną żonę do wyznania prawdziwych uczuć. Składa obietnicę, że będzie czekała na ukochanego, kiedy ten po dwóch latach wróci do niej z wyprawy na odległy kontynent. Jednak wkrótce wybucha I wojna światowa i zakochani zobaczą się dopiero po 8 latach. Czy obietnica może przetrwać tak ciężką próbę czasu?

NaZawszeTwoja_02

Wzruszającą powieść o miłości autorstwa jednego z najpopularniejszych pisarzy okresu międzywojennego postanowił przenieść na wielki ekran wielokrotnie nagradzany reżyser Patrice Leconte („Mąż fryzjerki”, „Śmieszność”, „Dziewczyna na moście”). Do pracy przy swojej produkcji zaprosił wybitnych aktorów. W obrazie tym zobaczymy laureata Złotego Globu Alana Rickmana („Harry Potter”), nominowaną do Złotego Globu Rebeccę Hall („Vicky Cristina Barcelona” Woody?ego Allena) oraz Richarda Maddena („Gra o tron”). Premiera filmu „Na zawsze twoja” przewidziana została na 8 sierpnia 2014.

NaZawszeTwoja_03

AKTUALIZACJA 4.08.2014: Zmiana daty premiery. Film ma wejść na ekrany polskich kin 12 września.

Poniżej prezentujemy oficjalny polski zwiastun filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=x6cBfT2n3WI

Tematy: , , ,

Kategoria: film