banner ad

Miniserial „Miłość i śmierć” na podstawie książki reporterskiej Johna Blooma i Jima Atkinsona zapowiedziany na 27 kwietnia

16 lutego 2023

HBO Max zapowiada na 27 kwietnia premierę miniserialu „Miłość i śmierć”. Produkcja Max Original opowiada o brutalnym morderstwie, do którego doszło w 1980 roku w Wylie w stanie Teksas. W rolach głównych występują Elizabeth Olsen i Jesse Plemons.

„Miłość i śmierć” opowiada historię dwóch rodzin mieszkających na przedmieściach Dallas. Candy i Pat Montgomery oraz Betty i Allan Gore prowadzą pozornie szczęśliwe życie do momentu, w którym pozamałżeński romans nie doprowadza do tragedii.

Serial oparty jest na prawdziwej historii gospodyni domowej, która została oskarżona o brutalne morderstwo swojej przyjaciółki. „To wciągająca opowieść o frustracjach i pragnieniach dwóch kobiet w małym miasteczku, a ich kulminacją jest potworny akt przemocy” – powiedziała Sarah Aubrey, dyrektorka ds. oryginalnych treści w HBO Max.

Podstawą scenariusza była książka reporterska „Evidence of Love: A True Story of Passion and Death in the Suburbs” autorstwa Johna Blooma i Jima Atkinsona oraz seria artykułów publikowanych w „Texas Monthly” („Love & Death in Silicon Prairie” cz. I i II). Za adaptację odpowiadał David E. Kelley, a za reżyserię – Lesli Linka Glatter.

To już drugi w ciągu roku projekt dotyczący sprawy Candy Montgomery. W maju 2022 roku na platformie Hulu można było obejrzeć serial „Candy” z Jessicą Biel w roli głównej.

„Miłość i śmierć” zadebiutuje na platformie HBO Max już 27 kwietnia. W dniu premiery będzie można obejrzeć trzy odcinki miniserialu. Poniżej prezentujemy zwiastun:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film