Mikołajek powraca do kin! Pierwsze zdjęcia z drugiej ekranizacji opowiadań Goscinnego i Sempé

17 kwietnia 2014

Wakacje_Mikolajka_1
22 sierpnia na polskie ekrany wejdzie komedia „Wakacje Mikołajka” ? długo wyczekiwana kontynuacja familijnego hitu, który w 2009 roku podbił serca widzów na całym świecie; w samej tylko Polsce przyciągając do kin pół miliona osób! U nas możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia z filmu.

Nowy Mikołajek to pełna uroku i humoru ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé, które od pięćdziesięciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dla kolejnych pokoleń. W dorosłej obsadzie filmu zobaczymy m.in. dwukrotną zdobywczynię Cezara ? Valérie Lemercier i laureata tej nagrody, znanego z komediowego przeboju „Jeszcze dalej niż Północ” ? Kada Merada.

Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy ? wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

Reżyserem obrazu ponownie został Laurent Tirard, twórca, który oprócz „Mikołajka” ma już na swoim koncie takie filmy, jak „Zakochany Molier” oraz „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”.

Wakacje_Mikolajka_2

Wakacje_Mikolajka_3

Wakacje_Mikolajka_4

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film