banner ad

Michael Sheen jako Azirafal i David Tennant jako Crowley w ekranizacji „Dobrego omenu” Pratchetta i Gaimana!

15 sierpnia 2017


Obsadzono główne role w serialu, który ma powstać na podstawie powieści „Dobry omen” Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana. Producenci ujawnili, że na ekranie zobaczymy Michaela Sheena i Davida Tennanta.

Michael Sheen, którego widzowie mogli oglądać m.in. w „O północy w Paryżu”, „Zwierzętach nocy” i „Pasażerach”, wcieli się w Azirafala, nieco humorzastego anioła i handlarza rzadkimi książkami. Z kolei David Tennant, znany m.in. z seriali „Broadchurch” i „Doktor Who”, zagra demona Crowleya, prowadzącego hulaszczy tryb życia agenta piekieł. Obaj bohaterowie żyją pośród śmiertelników od początku stworzenia, lubią swój tryb życia i siebie nawzajem. Jest to więc dla nich straszna wiadomość, że koniec świata ma nastąpić w najbliższą sobotę, zaraz po kolacji. Zgodnie z boskim planem wtedy rozpocznie się wojna między siłami nieba i piekła, gwiazdy zaczną spadać z nieba, a woda zamarznie. Azirafal i Crowley mają więc tylko jedno wyjście. Muszą powstrzymać Czterech Motocyklistów Apokalipsy, a co jeszcze ważniejsze – zabić Antychrysta. Kłopot w tym, że ma on dopiero jedenaście lat, kocha swego piekielnego ogara i jest miłym chłopcem, z którego rodzice mogą być dumni.

„Po raz pierwszy przeczytałem 'Dobrego omena’ jako nastolatek i od tego czasu była to jedna z moich ulubionych opowieści. Mówiąc szczerze, bycie częścią zespołu, któremu powierzono przeniesienie tej historii na ekran, jest jak spełnienie marzeń. Możliwość współpracy z Neilem, który moim zdaniem jest jednym z największych opowiadaczy wszech czasów, jest niesamowicie ekscytująca. I, podobnie jak reszta świata, jestem wielkim fanem Davida, więc razem z nim postaram się ów świat uratować” ? powiedział Michael Sheen.

„Michael Sheen, Neil Gaiman, Terry Pratchett i reżyser Douglas Mackinnon to drużyna marzeń i wymarzony występ. Jestem bardzo podekscytowany, że zostałem zaproszony do udział w tym niezwykłym projekcie. Dawajcie Apokalipsę!” ? napisał w oświadczeniu David Tennant.

„Dobry omen” ma mieć formę serialu składającego się z sześciu jednogodzinnych odcinków. Reżyserią zajmie się Douglas Mackinnon, który pracował przy takich produkcjach, jak „Doktor Who” czy „Outlander”. Wyreżyserował też wiktoriański odcinek „Sherlocka” zatytułowany „Upiorna panna młoda”. Za adaptację książkowej historii na potrzeby serialu odpowiedzialny jest Neil Gaiman. Zajął się scenariuszem na prośbę Terry’ego Pratchetta.

„Jeśli szukasz aktorów do zagrania dwóch z najbardziej lubianych postaci, które kiedykolwiek stworzyłeś z Terrym Pratchettem, to jeśli masz bardzo dużo szczęścia i ci się udało, dostaniesz Michaela Sheena i Davida Tennanta, aby ożywili je na ekranie. Najlepszy walijski aktor swojego pokolenia zostanie aniołem, najlepszy szkocki aktor ? demonem” ? skomentował wieści o obsadzie Neil Gaimen. „Terry i ja napisaliśmy 'Dobrego omena’ prawie 30 lat temu (lubię myśleć, że to jedna z najzabawniejszych powieści, jakie kiedykolwiek napisano o końcu świata i o tym, jak wszyscy będziemy umierać). To dziwne, że wydaje się bardziej trafna teraz niż kiedykolwiek wcześniej. Żałuję tylko, że Terry’ego tu nie ma, aby mógł zobaczyć, jak realizujemy projekt z tak fantastycznym zespołem” ? dodał pisarz.

Zgodnie z zapowiedziami serial wyprodukowany przez BBC i Amazon ma mieć premierę w 2019 roku.

[am]
fot. iDominick/Flickr, vagueonthehow/Flickr

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film