„Malowany człowiek” Petera V. Bretta zostanie przeniesiony na ekran?

6 października 2016

malowany-czlowiek-ekranizacja1
Wszystkich miłośników fantastyki być może już wkrótce czekać będzie kolejne spotkanie z „Malowanym człowiekiem”. Jednak tym razem nie za sprawą literatury, lecz kina. Spike Seldin oraz Hans Futterman z firmy producenckiej New Harlem Partnership zakupili prawa do ekranizacji książki autorstwa Petera V. Bretta, która stanowi pierwszą część popularnego „Cyklu Demoniczego”.

Rzeczywistość, w której ludzkość boi się każdej nocy, bo właśnie wtedy z mgieł wychodzą żądne mordu demony, zainteresowała Futtermana, który powiedział, że w swym książkowym cyklu Brett pokazał „nowe spojrzenie na przyszłość rodzaju ludzkiego, dzięki czemu stał się jednym z największych talentów z pogranicza science-fiction i fantasy”.

Z kolei Seldin stwierdził, że „to znaczący materiał, z wielowątkową fabułą, a także urzekającym, mrocznym bohaterem w centrum wydarzeń”. Za scenariusz kinowej adaptacji ma odpowiadać autor książek.

To już druga próba przeniesienia „Cyklu Demonicznego” na ekran. W 2009 roku prawa do sfilmowania zakupił Paul W.S. Anderson („Resident Evil”, „Obcy kontra Predator”), który powiedział, że dla niego tego książki są jak „nowy 'Władca Pierścieni'”. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się doprowadzić projekt do końca. Biorąc pod uwagę fakt, iż seria przetłumaczona została na 25 języków i w samej Polsce znalazła ponad 300 tysięcy nabywców, popularność filmu powinna być zapewniona.

Za polskie wydanie „Malowanego człowieka” i pozostałych części „Cyklu Demonicznego” odpowiedzialna jest Fabryka Słów.

malowany-czlowiek-ekranizacja2

[mw]
fot. John Karsten Moran

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film