banner ad

Luc Besson kręci największą produkcję w swojej karierze. Będzie to ekranizacja komiksu „Valerian”.

7 października 2015

ekranizacja-Valeriana-1
To będzie największa produkcja w karierze Luca Bessona! Francuski reżyser pracuje nad widowiskowym filmem „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” zrealizowanym na podstawie bestselerowego komiksu Pierre?a Christina i Jean-Claude?a Mezieresa.

„Valerian” to francuska seria komiksowa opowiadająca o przygodach pary kosmicznych agentów, Valeriana i Laureliny, podróżujących w czasie i przestrzeni, aby utrzymać porządek na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Albumy tej serii przetłumaczono na 21 języków i sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym 10 milionów egzemplarzy. Komiks doczekał się również adaptacji w formie serialu animowanego znanego w Polsce pod tytułem „W pułapce czasu”.

ekranizacja-Valeriana-3

Budżet nowej adaptacji w reżyserii twórcy „Piątego elementu”, „Nikity” i „Leona Zawodowca” wynosi 180 milionów dolarów. W obsadzie superprodukcji Bessona zobaczymy topmodelkę i aktorkę Carę Delevingne (w roli Laureliny), jedno z najgorętszych młodych nazwisk Hollywood ? Dane’a DeHaana (jako Valeriana) i nominowanego do Oscara laureata Złotego Globu Clive’a Owena. Fabuła filmu oparta będzie na jednym z tomów serii. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet ? kulturowym i politycznym centrum galaktyki ? Valerianowi i Laurelinie przyjdzie zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Premiera filmu zapowiedziana jest na lipiec 2017 roku. Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć reżysera Luca Bessona w towarzystwie odtwórców głównych ról, Dane’a DeHaana i Cary Delevingne.

ekranizacja-Valeriana-2

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film