„Łowca androidów” Ridleya Scotta ? ekranizacja powieści Philipa K. Dicka odtworzona za pomocą 12 597 ręcznie malowanych akwareli

10 grudnia 2016

akwarele-lowca-androidow-1
Anders Ramsell złożył nietypowy hołd filmowi „Łowca androidów” w reżyserii Ridleya Scotta, który jest adaptacją powieści science-fiction „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach” Philipa K. Dicka. Szwedzki artysta odtworzył tę historię w formie wyjątkowej animacji.

Podjęta przez klasyczną powieść Dicka problematyka sztucznej inteligencji oraz złożoności relacji pomiędzy ludźmi a humanoidalnymi robotami okazała się niezwykle inspirująca nie tylko dla Ridleya Scotta, ale również dla Andersa Ramsella.

Artysta spędził blisko dwa lata na pracy przy 35-minutowej animacji, która ? w skróconej formie ? odtwarza filmową adaptację Scotta. Całość jest niezwykła chociażby dlatego, że została stworzona z ponad 12 597 ręcznie malowanych akwarelowych obrazków (na niektórych Ramsell pozostawił celowo kontury ze szkiców). Każdy z nich wykonano w niewielkim formacie około 1,5 x 3 centymetra.

akwarele-lowca-androidow-2

„Zobaczyłem w tym możliwość wejrzenia głębiej, uwypuklenia kolorystyki i emocji ? dla uzyskania nowego punktu widzenia. Oprócz tego dało mi to możliwość połączenia starej i nowej techniki ? wody i pigmentów z przyszłością pokazaną w 'Łowcy Androidów'” – mówi o swoim projekcie Anders Ramsell, student sztuk pięknych w Konstfack w Sztokholmie.

Poniżej możecie zobaczyć adaptację powieści Philipa K. Dicka w reżyserii Ridleya Scotta odtworzoną za pomocą akwareli:

Przy okazji warto wspomnieć, że obecnie trwają prace nad kinową kontynuacją historii opisanej przez Philipa K. Dicka. Reżyserią filmu „Blade Runner 2049” zajmuje się Denis Villeneuve („Nowy początek”). Do głównej roli zaangażowano Ryana Goslinga, a w obsadzie znalazło się także miejsce m.in. dla Dave?a Bautisty, Robin Wright, Jareda Leto i Sylvii Hoeks. W roli Ricka Deckarda powróci natomiast Harrison Ford. Premiera filmu przewidziana jest na 4 października 2017 roku.

akwarele-lowca-androidow-3

[mw]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film