Lionsgate pracuje nad serialem opartym na powieści „American Psycho” Breta Eastona Ellisa

26 kwietnia 2021

Po ośmiu latach powieść „American Psycho” Breta Eastona Ellisa ma wreszcie kolejną szansę doczekać się ekranizacji w formie serialu. Prezes Lionsgate, Kevin Beggs, ogłosił w wywiadzie udzielonym portalowi Deadline, że projekt znajduje się w fazie rozwoju.

O planach na serial „American Psycho” po raz pierwszy mówiono w 2013 roku. Wtedy miała to być kontynuacja historii znanej z książki Breta Eastona Ellisa i filmu, w którym główną rolę zagrał Christian Bale. Za scenariusz odpowiadał pisarz Stefan Jaworski. Fabułę planowano osadzić ponad dwie dekady później, gdy Patrick Bateman ma już 50 lat i w ramach sadystycznego eksperymentu społecznego przyjmuje pod opiekę ucznia. W realizację serialu dla FX również zaangażowana była wytwórnia Lionsgate. Czy to znaczy, że cokolwiek z pomysłu sprzed lat zostanie wykorzystane w zapowiadanym właśnie projekcie? Tego nie wiemy.

Lionsgate ostatnio bierze udział w produkcji seriali nawiązujących do znanych dzieł filmowych. Powodzeniem cieszyli się „Drodzy biali!” na podstawie filmu „Drodzy biali ludzie”. Obecnie trwają już prace nad rozwojem serialu „The Continental”, który rozgrywać się będzie w świecie z filmów o Johnie Wicku. „American Psycho” byłby więc kolejnym tego typu tytułem.

Powieść Breta Eastona Ellisa z 1991 roku jeszcze przed premierą wzbudziła kontrowersje. Pierwszy wydawca zrezygnował z publikacji z powodów „estetycznych różnic”. Historia przedstawiciela nowobogackiej grupy yuppies, który z upodobaniem mordujące ludzi, sprowadziła na autora groźby śmierci. Filmowa wersja z 2000 roku stała się sporym przebojem, zyskując z czasem status filmu kultowego.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film