Kolejny cykl książek Charlaine Harris trafi na mały ekran

29 grudnia 2015

nowy-serial-charlaine-harris
Charlaine Harris doczeka się kolejnej telewizyjnej ekranizacji swej twórczości. Po cyklach książek o Sookie Stackhouse i Aurorze Teagarden filmowcy zainteresowali się najnowszą trylogią pisarki zatytułowaną „Midnight, Texas”.

Kiedy ruszyły prace nad serialem „Prawdziwa krew”, Harris nie wierzyła w powodzenie projektu. Po obejrzeniu początkowej sekwencji powiedziała mężowi, że zapowiada się „kontrowersyjna produkcja”, którą „ludzie znienawidzą”. Okazało się, że bardziej nie mogła się pomylić. Serial stał się jedną z flagowych pozycji HBO i doczekał się siedmiu sezonów. Z kolei filmy o Aurorze Teagarden, wobec których pokładała nadzieje, cieszyły się umiarkowanym zainteresowaniem. Dotychczas zekranizowano dwie książki i jak na razie stacja Hallmark milczy odnośnie kolejnych części.

Pomna tych doświadczeń Charlaine Harris nie chce stawiać żadnych prognoz odnośnie nowego przedsięwzięcia, które ma zrealizować sieć NBC. Najnowsza trylogia pisarki (dotychczas ukazały się dwa tomy) trafi do realizacji jesienią 2016 roku. Aktualnie adaptacją książek na potrzeby serialu zajmuje się scenarzystka Monica Breen („Fringe: Na granicy światów”, „Bracia i siostry”). Producentem wykonawczym jest David Janollari („Sześć stóp pod ziemią”).

Niewydana jeszcze w Polsce trylogia „Midnight, Texas” rozgrywa się w tytułowym miasteczku w Teksasie. Kiedy przyjeżdża tam Manfred Bernardo, myśli, że znalazł wreszcie idealne miejsce, gdzie będzie mógł pracować w spokoju. Gorzej chyba nie mógł trafić, ponieważ w Midnight mieszkają same osobliwości. Każdy skrywa jakąś tajemnicę, często mroczną i nadprzyrodzoną.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film