Kevin Smith stworzy serial kryminalny o policjantach znanych z komiksu „Spawn”

17 lutego 2017


Kevin Smith podejmie się realizacji zupełnie nowego serialu telewizyjnego, który skoncentruje się na losach dwójki detektywów z komiksowej serii „Spawn”. Za produkcję odpowiadać będzie stacja BBC America.

Głównymi bohaterami serialu będzie para nowojorskich detektywów, którzy pojawili się już w pierwszym zeszycie słynnej serii komiksowej stworzonej w 1992 roku przez Todda McFarlane’a. Sam Burke oraz Twitch Williams, bo o nich tu mowa, zajmowali się rozwiązywaniem sprawy brutalnych morderstw powiązanych z tajemniczym kultem. Wspomniani gliniarze, pomimo iż na początku spełniali jedynie drugoplanowe role, z czasem zyskali sobie dużą sympatię u czytelników. Ich popularność okazała się na tyle duża, że doczekali się nawet własnej miniserii stworzonej przez Briana Michaela Bendisa. Czterozeszytowy komiks „Sam i Twich. Udaku” w 2004 roku ukazał się nawet w polskim wydaniu za sprawą nieistniejącej już wrocławskiej oficyny Mandragora.

Nadchodząca ekranizacja określana jest jako serial proceduralny, a więc produkcja, w której każdy odcinek dotyczy jednej konkretnej sprawy kryminalnej, aczkolwiek do zrozumienia pewnych aspektów postępowania bohaterów niezbędna będzie wiedza z innych epizodów. Taką zapowiedź przedstawiła Sarah Barnett, szefowa amerykańskiego oddziału BBC, dla którego wyprodukowane zostanie to telewizyjne widowisko. Barnett dodała, że serial ma być „przerażający i prezentować nieco wisielczy typ humoru”.

Reżyserią oraz scenariuszem zajmie się Kevin Smith, który ma również sprawować piecze nad produkcją. Amerykański twórca jest wielkim fanem komiksów. Napisał między innymi scenariusze do wybranych miniserii Batmana czy Daredevila, wyreżyserował także kilka odcinków serialu „Flash”, teraz natomiast zajmuje się przygotowaniem jednego z epizodów nowego sezonu „Supergirl”.

Kto wie, być może w serialu poświęconym dwójce detektywów, pojawi się również tytułowy bohater serii „Spawn”. Losy Ala Simmonsa, pułkownika amerykańskiej armii, który po śmierci stał się sługą Szatana (taką cenę poniósł za możliwość ponownego zobaczenia się z żoną) znane są również niektórym polskim miłośnikom komiksów. Pierwsze 24 numery serii ukazały się w naszym kraju w latach 1997-2001 za sprawą wydawnictwa TM-Semic, natomiast od 2003 do 2006 roku kontynuację przejęła wspomniana wcześniej Mandragora.

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film