banner ad

Kenneth Branagh po raz trzeci wcieli się w Herkulesa Poirot. Tym razem na ekran trafi „Wigilia Wszystkich Świętych” Agathy Christie

11 października 2022

Po „Morderstwie w Orient Expressie” i „Śmierci na Nilu” Kenneth Branagh ponownie będzie mógł wcielić się w słynnego detektywa z kart powieści Agathy Christie. Wytwórnia 20th Century Studios ogłosiła obsadę filmu „A Haunting in Venice”, który powstanie na podstawie powieści „Wigilia Wszystkich Świętych”.

Akcja filmu ma rozgrywać się w powojennej Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych i opowiadać o kolejnej zagadce, w której rozwiązanie zaangażowany będzie Herkules Poirot. „A Haunting in Venice” to okazja, żeby pokazać upływ czasu w życiu słynnego bohatera Agathy Christie. Tym razem detektyw znajduje się już bowiem na emeryturze i przebywa na dobrowolnym wygnaniu. Nękany chorobami Poirot niechętnie godzi się uczestniczyć w seansie spirytystycznym. Gdy jedna z osób zostaje zamordowana, detektyw musi dowiedzieć się, kto tego dokonał.

„To fantastyczny rozwój postaci Herkulesa Poirot, a także serii Agathy Christie” – powiedział Branagh o nowym projekcie. „Film oparty na złożonej, mało znanej opowieści kryminalnej, której akcja rozgrywa się w Halloween w malowniczym mieście, to dla nas jako filmowców niesamowita okazja i cieszymy się, że możemy przygotować dla naszych wiernych widzów coś naprawdę mrożącego krew w żyłach” – dodał.

Za realizację filmu odpowiadać będzie ta sama ekipa, która pracowała na planie „Morderstwa w Orient Expressie” i „Śmierci na Nilu”. Obok Kennetha Branagha, który nie tylko zagra główną rolę, ale też wyreżyseruje adaptację, w projekt zaangażowani będą scenarzysta Michael Green, producenci Ridley Scott, Simon Kinberg, Mark Gordon i Judy Hofflund oraz producenci wykonawczy Louise Killin i wnuk pisarki James Prichard.

„Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, mogąc kontynuować naszą długą współpracę z niezrównanym sir Kennethem Branaghem. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani nowym, odważnym, twórczym kierunkiem, który Ken, Michael i reszta ekipy obrali tym najnowszym filmem” – skomentował Steve Asbell, prezes 20th Century Studios.

W obsadzie trzeciego filmu obok Branagha pojawią się Tina Fey, Jamie Dornan, Michelle Yeoh, Kyle Allen, Camille Cottin, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly i Riccardo Scamarico.

Produkcja „A Haunting in Venice” rozpocznie się w listopadzie. Zdjęcia powstaną w Pinewood Studios w Londynie oraz w plenerach Wenecji. Adaptacja trafi do kin w 2023 roku.

„Śmierć w Nilu”, drugi film z Kennethem Branaghiem w roli Herkulesa Poirot, od lipca dostępny jest na płytach DVD i Blu-ray.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film