Johnny Depp zagra w ekranizacji „Na szczęście mleko…” Neila Gaimana?

27 października 2015

ekranizacja-na-szczecie-mleko
20th Century Fox prowadzi rozmowy z aktorem Johnnym Deppem i reżyserem Edgarem Wrightem na temat nakręcenia filmu na podstawie powieści „Na szczęście mleko…” Neila Gaimana.

Ekranizacja ma być połączeniem tradycyjnego filmu aktorskiego z animacją. Scenariuszem zajmie się Bret McKenzie, nowozelandzki muzyk, członek komediowego duetu muzycznego Flight Of The Conchords, który w 2012 roku otrzymał Oscara za piosenkę „Man or Muppet” do filmu „Muppety”. Reżyserii podejmie się Edgar Wright, twórca takich filmów, jak „Wysyp żywych trupów” i „Scott Pilgrim kontra świat”. Główną rolę w filmie ma zagrać Johnny Deep.

Powieść dla dzieci Neila Gaimana zatytułowana „Na szczęście mleko…” pojawiła się na półkach księgarń w 2013 rok i od razu stała się bestsellerem. Jest to historia pewnego ojca, który pod nieobecność matki zapomniał kupić mleka na śniadanie dla dwójki swoich dzieci, dlatego wybiera się rankiem do sklepu, a po powrocie opowiada o obcych, podróżach w czasie, piratach i innych niestworzonych historiach, które przydarzyły mu się po drodze. Powieść ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Galeria Książki.

[aw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film