John Malkovich nowym Herkulesem Poirot w telewizyjnej ekranizacji „A.B.C.” Agathy Christie!

29 maja 2018


Sposób, w jaki Kenneth Branagh przedstawił Herkulesa Poirot w ekranizacji „Morderstwa w Orient Expressie”, nie wszystkim przypadł do gustu. Szansę na nowe zaprezentowanie wizerunku słynnego detektywa dostał właśnie kolejny ceniony aktor. John Malkovich podpisał umowę z BBC na zagranie głównej roli w telewizyjnej adaptacji powieści „A.B.C.” Agathy Christie, co oznacza, że to jego zobaczymy na małym ekranie w roli Herkulesa Poirot.

BBC planuje zrealizować trzyodcinkowy miniserial oparty na klasycznym kryminale Agathy Christie z 1936 roku. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć już w czerwcu. Oprócz Malkovicha na ekranie zobaczymy Ruperta Grinta znanego z roli Rona Weasleya w serii filmowej o Harrym Potterze. W „A.B.C.” młody aktor wcieli się w inspektora Crome’a. W miniserialu wystąpią również: Andrew Buchan („Broadchurch”), Eamon Farren („Miasteczko Twin Peaks ? sezon 3”), Tara Fitzgerald („Gra o tron”), Bronwyn James i Freya Mavor. Scenariusz adaptacji napisała Sarah Phelps („Trafny wybór”, „I nie było już nikogo”), za reżyserię odpowiada Alex Gabassi („The Frankenstein Chronicles”).

W „A.B.C.” detektyw Herkules Poirot musi położyć kres okrutnym zbrodniom popełnianym przez seryjnego mordercę, który zabija ludzi w porządku alfabetycznym. „To brutalna historia o przemocy i kłamstwie, długim cieniu przeszłości i urządzanej rzezi. W centrum znajduje się jedna z najbardziej znanych i słynnych postaci z kart kryminałów. Wszyscy możemy sądzić, że znamy Poirota, ale czy naprawdę tak jest?” ? skomentowała scenarzystka Sarah Phelps.

Z zatrudnienia Malkovicha zadowolony jest James Prichard, prawnuk Agathy Christie. „’A.B.C.’ to jedna z najbardziej niepokojących i intensywnych historii wymyślonych przez moją prababkę, a Herkules Poirot to jedna z jej najbardziej intrygujących postaci. Jestem bardzo podekscytowany z możliwości doświadczenia wyjątkowego podejścia Johna Malkovicha do roli w tej porywającej adaptacji telewizyjnej” ? napisał w oświadczeniu Prichard.

Warto nadmienić, że zatrudnienie Johna Malkovicha w charakterze Herkulesa Poirot nie oznacza, że detektywa nie zagra już Kenneth Branagh. Ekranizacje kinowe realizowane są osobnym torem, a po „Morderstwie w Orient Expressie” przystąpiono już do pisania scenariusza „Śmierci na Nilu”.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film