banner ad

Jest pierwsza zapowiedź serialu „Ród smoka”, który rozgrywa się w świecie „Gry o tron”

5 października 2021

HBO opublikowało pierwszą zapowiedź nadchodzącego serialu „Ród smoka”, który powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina „Ogień i krew”, osadzonej w świecie „Gry o tron”. Teaser ujawniony został podczas wirtualnego wydarzenia, na którym zaprezentowano europejskiej publiczności platformę HBO Max.

„Ród smoka” rozgrywa się w Westeros na 200 lat przed czasami, w których osadzona jest „Gra o tron”. Serial opowie o losach Targaryenów, a fabuła będzie obracać się wokół Tańca Smoków, krwawej wojny domowej pomiędzy rywalizującymi frakcjami rodu. Historia ta została opisana przez Martina w książce „Ogień i krew”.

Jak w przypadku wielu prawdziwych wojen, wszystko zaczęło się od sporu związanego z sukcesją. Po śmierci króla Viserysa Targaryena pojawiło się pytanie, czy tron ​​powinna przejąć księżniczka Rhaenyra (którą Viserys zawsze nazywał swoją spadkobierczynią), czy też jego najstarszy syn z drugiego małżeństwa z królową Alicent, Aegon II. Początkiem Tańca Smoków był konflikt między „partią królowej” a „partią księżniczki”. Stronnictwa były również określane jako „zieloni” i „czarni” od kolorów, które Alicent i Rhaenyra nosiły podczas ostatniego królewskiego turnieju przed wybuchem działań wojennych.

„Projekt rozwijany był od kilku lat (w trakcie tego procesu tytuł zmieniał się kilka razy). To była właściwie pierwsza koncepcja, którą przedstawiłem HBO, kiedy zaczęliśmy rozmawiać o kolejnym serialu, latem 2016 roku” – wyjaśnia George R.R. Martin.

Teaser pokazuje pierwszy fragment tego wyczekiwanego serialu. W produkcji pojawią się m.in. Paddy Considine, Olivia Cooke, Wil Johnson, John Macmillan, Savannah Steyn, Theo Nate, Matt Smith, Rhys Ifans, Bill Paterson i Graham McTavish. Showrunnerami serialu są Ryan J. Condal i Miguel Sapochnik. Premiera „Rodu smoka” zapowiedziana jest na 2022 rok.

Plakat promujący serial „Ród smoka”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film