banner ad

Jest już zwiastun adaptacji komiksu „Noe” Darrena Aronofsky?ego

14 listopada 2013

Noe - plakat
Wytwórnia Paramount Pictures opublikowała w sieci pierwszy zwiastun biblijnej epopei Darrena Aronofsky?ego pt. „Noe”. Premiera filmu zapowiedziana została dopiero na koniec marca 2014 roku, ale obraz już wzbudza kontrowersje u przedstawicieli różnych wyznań.

Aronofsky już od dziecka zafascynowany był historią Noego i jego rodziny. Zanim jednak przystąpił do realizacji wysokobudżetowej produkcji dla Hollywood, sięgnął po nową dla siebie formę wyrazu i wraz z przyjacielem i scenarzystą Arim Handelem oraz rysownikiem Niko Henrichonem stworzył 4-tomową serię komiksową, którą polscy czytelnicy mają okazję poznać dzięki wydawnictwu Sine Quo Non.

Noe„Noe” to opowieść luźno bazująca na biblijnej historii o Arce i potopie. W świecie bez nadziei, świecie bez deszczu i upraw, rządzonym przez okrutnych władców i ich barbarzyńskie hordy przyszło żyć Noemu ? żołnierzowi, magowi i uzdrowicielowi, którego jedynym pragnieniem jest spokój własnej rodziny. Każdej nocy Noego niepokoją senne wizje niekończącej się powodzi. Powoli dociera do niego znaczenie wiadomości zesłanej mu przez Stwórcę, który zdecydował się straszliwie ukarać ludzkość. Dał jednak Noemu ostatnią szansę na ocalenie życia na Ziemi.

W ekranizacji realizowanej osobiście przez Aronofsky?ego zobaczymy gwiazdorską obsadę. W postać tytułowego patriarchy wcielił się Russell Crowe, jego żonę Naamę zagrała Jennifer Connelly, zaś Anthony?ego Hopkinsa będziemy mogli oglądać w roli starego Matuzalema. Dzieci Noego zagrali Emma Watson (?Harry Potter?), Douglas Booth (?Romeo i Julia?) oraz Logan Lerman (?Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej Pioruna?) .

Zarówno w komiksie jak i w filmie Aronofsky przedstawia swoja wersję biblijnych wydarzeń. Z doniesień, jakie napłynęły do prasy po pierwszych testowych pokazach filmu, wynika, że przedstawiciele niektórych wyznań mieli zastrzeżenia, co do niektórych elementów fabuły. Wytwórnia chciała wprowadzić pewne zmiany, ale jak podają anonimowe źródła cytowane przez portal ScreenRant, reżyser jest odporny na takie sugestie. Czy film wzbudzi kontrowersje? Przekonamy się już wiosną przyszłego roku. Światowa premiera produkcji zaplanowana jest na 28 marca 2014.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun ekranizacji „Noego”:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film