Jest już pierwszy zwiastun filmu na podstawie powieści „Cud chłopak” R.J. Palacio

28 maja 2017


Poruszająca historia o tolerancji, przełamywaniu barier i akceptacji ? tak można byłoby scharakteryzować powieść „Cud chłopak” R.J. Palacio, na podstawie której nakręcono film „Wonder”. Właśnie ukazał się pierwszy zwiastun ekranizacji tego bestsellera z listy „New York Timesa”.

„Wonder” to opowieść o losach Augusta Pullmana, chłopca, który urodził się ze zniekształconą twarzą. Do ukończenia dziesiątego roku życia przeszedł liczne operacje, dzięki którym może oddychać, widzieć i słyszeć. Żaden z tych zabiegów nie pomógł mu jednak odzyskać takie wyglądu, jaki mają inne dzieci. Kiedy wreszcie po raz pierwszy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – spotyka się z nietolerancją oraz brakiem akceptacji ze strony rówieśników, ale także z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmienia Augusta. Ale czy tylko jego?

Reżyserii filmu na podstawie bestsellera R.J. Palacio podjął się Stephen Chbosky, reżyser i scenarzysta filmowy, ale także autor powieści „Charlie”. Opracowaniem scenariusza zajął się Steve Conrad („Sekretne życie Waltera Mitty”). W Augusta wcielił się Jacob Tremblay, znany widzom z ekranizacji „Pokoju” Emmy Donoghue. Matkę chłopca gra Julia Roberts, natomiast rola ojca przypadła Owenowi Wilsonowi.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu, którego światowa premiera zapowiedziana jest na 17 listopada 2017 roku:

Książka, na podstawie której nakręcono obraz, w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Albatros:

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film