Jest już pierwszy zwiastun ekranizacji „Kaznodziei”! Premiera serialu w 2016

2 listopada 2015

zwiastun-kaznodziei
Słowo stało się ciałem, a dokładniej – filmem. Po długich wyczekiwaniach stacja AMC ujawniła pierwszy zwiastun serialu na podstawie kultowej serii komiksowej „Kaznodzieja”. Premiera pierwszego sezonu zapowiedziana jest na połowę 2016 roku.

Odsądzany od czci i wiary komiks Gartha Ennisa i Steve’a Dillona już od końca lat 90. był obiektem zainteresowania reżyserów i wytwórni filmowych. Na duży ekran próbowali przenieść go Kevin Smith i Sam Mendes. O realizacji serialu myślała też stacja HBO, ale ostatecznie porzuciła pomysł, uznając historię za zbyt mroczną i kontrowersyjną z religijnego punktu widzenia. Większą odwagą wykazało się AMC. Na fali sukcesu, jakim okazała się ekranizacja komiksu „Żywe trupy”, stacja postanowiła przekroczyć kolejne granice tego, co można pokazać w telewizji, i zamówiła realizację pierwszego sezonu serialu „Kaznodzieja”.

Wiadomo już, że w przyszłym roku będziemy mogli obejrzeć dziesięć odcinków „Kaznodziei”. Producentami wykonawczymi serialu są Seth Rogen i Evan Goldberg. W głównych rolach zobaczymy Dominica Coopera (jako pastora Jessego Custera), Ruth Negga (jako Tulip) i Josepha Gilguna (w roli irlandzkiego wampira Cassidy’ego). „To jest nasz ulubiony komiks wszech czasów i zrobimy wszystko, co możemy, aby wykonać swoją pracę dobrze” – zapowiada Seth Rogen.

„Kaznodzieja” to ponura, wyjątkowo brutalna i niepozbawiona czarnego humoru historia teksańskiego pastora, Jessego Custera, który został opanowany przez nieziemski byt będący zagrożeniem dla samego Boga, gdyż łączy w sobie siłę Nieba i Piekła. Dowiedziawszy się, że Najwyższy porzucił niebiosa i ukrył się gdzieś na Ziemi, Custer wyrusza na jego poszukiwania. Towarzyszą mu była dziewczyna i poznany przypadkowo irlandzki wampir. Choć Custer obdarzony jest mocą, dzięki której potrafi zmusić innych do posłuszeństwa, zadanie okaże się niełatwe do wykonania. Tropem trójki bohaterów podążają bowiem przedstawiciele kościoła, tajemniczej agendy rządowej i anioł śmierci zwany Świętym od Morderców.

Pierwszy zwiastun „Kaznodziei” ujawniono w niedzielę podczas emisji trzeciego odcinka szóstego sezonu „The Walking Dead”. Możecie go zobaczyć poniżej:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film