banner ad

Jennifer Lawrence zagra Zeldę Fitzgerald w filmie biograficznym na podstawie książki Nancy Milford

24 października 2016

jennifer-lawrence-zagra-zelde
Jennifer Lawrence wcieli się w Zeldę Fitzgerald, żonę autora „Wielkiego Gatsby?ego” i symbol epoki jazzu lat 20. Film na podstawie biografii Nancy Milford ma wyreżyserować Ron Howard.

Film, który aktualnie nosi tytuł „Zelda”, będzie opowiadał o życiu żony F. Scotta Fitzgeralda, która była muzą pisarza i jego zaciekłą konkurentką. Jako kobieta wyzwolona, niezwykle atrakcyjna i ambitna robiła wszystko, aby nie pozostać w cieniu męża i określić siebie poprzez własną sztukę. Nie było to łatwe. Kiedy Zelda spróbowała sił jako powieściopisarka, Francis Scott był oburzony, ponieważ śmiała korzystać z ich osobistych doświadczeń, a to jego zdaniem zarezerwowane było wyłącznie dla jego twórczości.

Na ekranie będziemy mogli śledzić burzliwe losy słynnego małżeństwa. Scenariusz na podstawie biografii Nancy Milford zatytułowanej „Zelda. Wielka Miłość F. Scotta Fitzgeralda” napisze Emma Frost („Człowiek z Wysokiego Zamku”). Za reżyserię ma odpowiadać Ron Howard nagrodzony Oscarem za „Piękny umysł” twórca serii filmów o Robercie Langdonie na podstawie powieści Dana Browna. Data realizacji „Zeldy” nie jest jeszcze znana.

Na zdjęciu głównym: Jennifer Lawrence w filmie „Serena” w reżyserii Susanne Bier. W Polsce książka Nancy Milford ukazała się nakładem wydawnictwa Marginesy.

zelda-wielka-milosc-scotta-fitzgeralda

[am]
fot. Zeldy: Wikimedia Commons

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film