banner ad

Jake Gyllenhaal wyprodukuje ekranizację komiksu „Fun Home” Alison Bechdel. Aktor wystąpi też w jednej z głównych ról

7 stycznia 2020


Należąca do Jake’a Gyllenhaala firma producencka Nine Stories Productions zrealizuje ekranizację głośnej powieści graficznej „Fun Home. Tragikomiks rodzinny” autorstwa Alison Bechdel. Aktor wystąpi również w jednej z głównych ról.

Produkcja filmu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Reżyserem ekranizacji został Sam Gold, który kierował realizacją musicalowej wersji „Fun Home” wystawianej m.in. na Broadwayu. Czy to znaczy, że zapowiadany film też będzie miał formę musicalu? Wszystko na to wskazuje, co mogą potwierdzać doniesienia prasowe, choć oficjalnie nie ujawniono żadnych szczegółów.

Wiadomo jedynie, że Jake Gyllenhaal pojawi się na ekranie w jednej z głównych ról. Aktor wcieli się w Bruce’a Bechdela, ojca autorki i głównej bohaterki „Fun Home”, który ukrywał przed bliskimi swój homoseksualizm.

Autobiograficzny komiks Alison Bechdel opowiada o drodze autorki do odkrycia własnej seksualności. Drugim wątkiem fabularnym są relacje dziewczyny z własnym, lodowato zdystansowanym ojcem, nauczycielem języka angielskiego, specjalistą od konserwacji i obsesyjnym renowatorem rodzinnego, wiktoriańskiego domu, w którym prowadzi dom pogrzebowy. Dopiero po samobójczej śmierci ojca główna bohaterka odkrywa prawdę o nim. „Fun Home. Tragikomiks rodzinny” doczekał się w Polsce trzech wydań, które ukazały się nakładem Timof Comics.

[am]
fot. Gordon Correll/Flickr

Tematy: , , , ,

Kategoria: film