banner ad

J.K. Rowling zapowiada pięć filmów z cyklu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”!

14 października 2016

piec-filmow-fantastyczne-zw
Wszystko wskazuje na to, że J.K. Rowling będzie miała zajęcie na najbliższą dekadę. Autorka „Harry?ego Pottera” oficjalnie potwierdziła, że filmowa seria rozpoczynająca się od zapowiedzianej na listopad produkcji „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” rozrośnie się do pięciu części.

Początkowo cykl pomyślany był jako trylogia, ale w trakcie prac nad scenariuszem słynna pisarka zdała sobie sprawę, że fabuła prosi się o więcej. Czytelnikom, którzy nie mogą się nadziwić, jak kilkudziesięciostronicowa książeczka, która była jedynie dodatkiem do sagi o Harrym Potterze, mogła rozrosnąć się bardziej niż „Hobbit” u Petera Jacksona, śpieszymy wyjaśnić, że ów podręcznik był jedynie inspiracją do napisania zupełnie nowej fabuły. „Myślę, że kiedy zdacie sobie sprawę, co ta historia naprawdę opowiada, zrozumiecie, że nie sposób było zmieścić jej w jednym filmie” – napisała Rowling na swoim profilu na Twitterze, dodając, że łuk narracyjny w naturalny sposób pasuje do pięciu części.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” rozgrywa się w tym samym magicznym uniwersum, co cykl książek o Harrym Potterze, jednak akcję osadzono jakieś siedemdziesiąt lat wcześniej, a dokładnie w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam przybędzie Newton Scamander, magizoolog, który dopiero za jakiś czas zasłynie jako autor bestiariusza fantastycznych zwierząt będącego lekturą obowiązkową w Hogwarcie. W Nowym Jorku przypadkowo stanie się uczestnikiem niebezpiecznych wydarzeń, które mogą wprowadzić niemały chaos zarówno w świecie mugoli, jak i czarodziejów. Filmowcy zapowiadają powrót znanego miłośnikom sagi o Harrym Potterze Albusa Dumbledore’a, który jako młodzieniec pojawi się w jednej ze scen obok Newtona Scamandera (Eddie Redmayne) i Percivala Gravesa (Colin Farrell).

Premiera pierwszej z pięciu planowanych części przewidziana jest na 18 listopada 2016 roku, natomiast kolejne dwie produkcje trafią na ekrany kin w okresie jesiennym w 2018 i 2020 roku. Rowling sama odpowiada za scenariusze filmów. Właśnie wprowadza ostatnie poprawki do skryptu drugiej części. „Obsada wie już całkiem dużo o następnym filmie” – powiedziała wczoraj w trakcie konferencji. Według zapewnień autorki akcja kolejnej odsłony serii ma być umiejscowiona nie w Nowym Jorku, lecz w innym wielkim mieście, dzięki czemu będziemy mieli sposobność lepiej poznać magiczne uniwersum.

[wm,am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film