Ian McKellen w roli 93-letniego Sherlocka Holmesa. Zobacz zwiastun

17 marca 2015

pan-holmes-zwiastun
Wytwórnia filmowa Miramax opublikowała pierwszy zwiastun filmu „Pan Holmes”, w którym postać słynnego angielskiego detektywa odtwarza aktor Ian McKellen.

Wszystkich, którzy chcieliby zaprotestować, że 75-letni McKellen jest za stary, aby wcielić się w rolę detektywa znanego z kart książek Arthura Conana Doyle?a, śpieszymy uspokoić, że film w reżyserii Billa Condona nie został zrealizowany na kanwie którejkolwiek z nich. „Pan Holmes” to luźna adaptacja powieści Mitcha Cullina o tym samym tytule, która przedstawia, co działo się z Sherlockiem Holmesem na emeryturze.

Jest rok 1947. Dziewięćdziesięciotrzyletni Holmes mieszka z gospodynią i jej nastoletnim synem w hrabstwie Sussex. Wiedzie spokojne życie, dogląda pszczół i pisze wspomnienia. Powoli godzi się z tym, że jego umysł nie jest już tak sprawny jak kiedyś. Ludzie nie przestają jednak szukać u niego pomocy w rozwiązaniu tajemniczych zagadek. Holmes powraca do jednej z nich, sprawy z przeszłości, która u kresu życia może dostarczyć mu odpowiedzi na najważniejsze pytania o sens życia, miłość i granice wiedzy dostępnej człowiekowi.

„Pana Holmesa” po raz pierwszy pokazano miesiąc temu na festiwalu filmowym w Berlinie. Światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 19 czerwca 2015 roku. Zanim jednak obraz trafi na ekrany kin będziemy mieli możliwość przeczytać literacki pierwowzór, który ukaże się w polskim przekładzie w maju nakładem oficyny Czarna Owca.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Pana Holmesa”:

Plakat filmu i okładka książki „Pan Holmes”:

pan-holmes-film-ksiazka

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film