banner ad

Hugh Jackman zagra w kinowej adaptacji „Absolutnie prawdziwego pamiętnika”?

8 grudnia 2016

absolutnie_prawdziwy_pamietnik_film
Hugh Jackman negocjuje udział w kinowej adaptacji powieści „Absolutnie prawdziwy pamiętnik” Shermana Alexie’ego. Australijski aktor, który światową sławę zyskał dzięki roli Wolverine?a, zmutowanego superbohatera z komiksów Marvela, będzie również producentem widowiska.

W nadchodzącym filmie Jackman miałby odegrać jedną z drugoplanowych ról. Co jest oczywiste dla wszystkich, którzy zapoznali się z książką Shermana Alexie’ego opublikowaną w Polsce nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. „Absolutnie prawdziwy pamiętnik” to bowiem spisana w formie pamiętnika opowieść o losach nastoletniego Arnolda Spirita. Chłopak wiedzie prozaiczne życie w biednym indiańskim rezerwacie Spokane. Wolny czas spędza na rysowaniu karykatur i humorystycznych historyjek obrazkowych, komentując w ten nietypowy sposób otaczającą rzeczywistość. Gdy za namową jednego z nauczycieli bohater decyduje się przenieść do szkoły w mieście, natychmiast zostaje uznany za zdrajcę we własnej społeczności oraz odmieńca wśród nowych kolegów. Tytułowy pamiętnik staje się zaś uniwersalnym zapisem, kroniką dojrzewania chłopca, który podejmuje walkę z przeciwnościami losu.

Realizacją filmu ma zająć się wytwórnia Fox 2000. Nad produkcją czuwać będą dwie firmy: Temple Hill, odpowiedzialna za głośną adaptację „Gwiazd naszych winy” Johna Greena, a także Donner?s Company, spółka, która częściowo przygotowała kasowy przebój „Deadpool” na bazie komiksów Marvela. Scenariusz ma z kolei napisać autor książkowego pierwowzoru. Warto dodać, że Sherman Alexie może już pochwalić się doświadczeniem w branży filmowej ? pisarz popełnił wcześniej skrypt do niezależnego filmu „Znaki dymne”, który stanowił adaptację jego opowiadania „This is What it Means to Say Phoenix, Arizona” z książki „The Lone Ranger and Tonto Fistfight in Heaven”.

Powieść „Absolutnie prawdziwy pamiętnik” została swego czasu określona jedną z najlepszych młodzieżowych książek XXI wieku w rankingach „Time?a”, „Glamoura”, „Amazona” czy użytkowników portalu Goodreads. Wydarzenia w niej przedstawione są częściowo inspirowane życiem autora, który również dorastał w rezerwacie Spokane.

[mw]
fot. Grant Brummett, Lee Towndrow/Little, Brown Books

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film