HBO nakręci serial na podstawie „Paragrafu 22”

24 września 2015

hbo-serial-paragraf-22
Producenci „Detektywa” mają rozpocząć pracę nad kolejną produkcją HBO, tym razem będzie to serial na podstawie słynnego dzieła Josepha Hellera „Paragraf 22”.

„To najprawdopodobniej największa amerykańska powieść” ? powiedział Richard Brown, producent wykonawczy. „To jest na razie bardzo wczesne stadium, scenariusz nie jest jeszcze napisany? kto wie, co z tego wyjdzie, i jak długie to będzie, ale jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy to nakręcić i czekamy na to wyzwanie”.

Scenariuszem ma zająć się Luke Davies, Australijczyk znany między innymi z filmu biograficznego o Jamesie Deanie pt. „Life”. Reżyserować będzie twórca „Królestwa zwierząt”, David Michôd.

Utrzymana w poetyce czarnego humoru antywojenna powieść Josepha Hellera była już ekranizowana. W 1970 powstał znany film z Alanem Arkinem w roli głównej. „Kocham ten film, ale szkoda, że nie trwał sześciu godzin. Myślę, że tyle byłoby potrzeba, by wszystko pokazać, tego jest tam za dużo, aby zmieścić to w dwugodzinnym filmie” – powiedział Brown. Przymiarki do serialu poczyniono już w 1973 roku. Nakręcono wówczas odcinek pilotażowy z Richardem Dreyfussem w roli głównej, ale pełnego serialu nie zatwierdzono do realizacji.

Na zdjęciu załączonym powyżej: kadr z filmu „Paragraf 22” (1970) w reżyserii Mike’a Nicholsa.

[aw]
źródło: The Telegraph

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film