„Hap i Leonard: The Two-Bear Mambo” ? polska premiera 3. sezonu serialu na podstawie książek Joego Lansdale’a już 14 czerwca

12 czerwca 2018


14 czerwca o godz. 22:00 na antenę AMC powróci z 3. sezonem serial „Hap i Leonard”. Kolejne odcinki „The Two-Bear Mambo” będą wyświetlane w każdy czwartek o tej samej porze. Scenariusz do sześcioodcinkowego sezonu powstał w oparciu o trzecią książkę z serii o Hapie i Leonardzie autorstwa Joego Lansdale?a.

Kiedy w 2016 roku na ekranach zadebiutował „Hap i Leonard”, wydawało się, że serial będzie po prostu kolejną rozrywkową produkcją czerpiącą z dorobku Quentina Tarantino i Elmore’a Leonarda, którą jednak zapomni się szybko po obejrzeniu. Przyczynił się do tego materiał wyjściowy ? pierwsza powieść Joego Lansdale?a o dwóch najlepszych kumplach, Hapie, białym chłopaku ze wschodniego Teksasu mającym słabość do kobiet z Południa, i Leonardzie, czarnoskórym geju, weteranie wojny w Wietnamie słynącym z gorącego temperamentu, wprowadzała wprawdzie oryginalnych bohaterów, ale wydała się wciąż tkwić jedną stopą w brutalnych horrorach, które autor wcześniej pisał i regularnie publikował. Jednak fani wiedzieli, że to, co najlepsze w „Hapie i Leonardzie”, zaczyna się od drugiej książki, „Mucho Mojo”, dlatego też drugi sezon serialu przyniósł tak pozytywne zaskoczenie.

„Uwielbiam ten serial, myślę, że daje nam coś niezwykłego. Pokazuje rzeczywiste życie klasy robotniczej, opowiada o doświadczeniach czarnych, o doświadczeniach białych z klasy robotniczej, czyli o fizycznych” ? mówi wcielający się w Hapa James Purefoy. „Myślę, że odbiorcy rozpoznają tych ludzi, ich życia, warunki domowe, w jakich mieszkają. I gówniane samochody, którymi jeżdżą aż się rozpadną, bo trudno im je zastąpić, gdyż nie zarabiają wystarczająco dużo i ciągle muszą brać kolejne nadgodziny”.

Trzecia odsłona przygód dwóch najlepszych kumpli ze wschodniego Teksasu, która właśnie trafia na ekrany telewizorów, kontynuuje wątki i tematykę z „Mucho Mojo”. Tuż przed Bożym Narodzeniem 1989 roku Florida Grange, znana nam już czarnoskóra prawniczka Leonarda, a zarazem była dziewczyna Hapa, jedzie do miasteczka Grovetown, w którym rządzi Ku Klux Klan. Chce pomóc wnukowi legendarnego bluesmana sprzedać kopię archiwalnych nagrań artysty. Mężczyzna kończy jednak martwy, zwisając z mostu, a Florida znika bez śladu. Hap i Leonard wyruszają na jej poszukiwania. Nie trzeba dodawać, że napotkają wiele problemów. Miejscowi nie przejmują się całym zdarzeniem, a lokalne organy ścigania uważają, że to przestępstwo popełnione między czarnoskórymi, więc nie warto marnować na nie czasu. Na Hapa, a już szczególnie na Leonarda, nikt nie patrzy przychylnym okiem, sugerując, że najlepiej zrobiliby, wracając do siebie.

W miarę odkrywania kolejnych wątków tajemnicy, dwójka kumpli wplącze się w dziwne relacje z typkami spod ciemnej gwiazdy, włączając w to prawdopodobnie przekupionego szeryfa. Po raz kolejny przemierzając wschodni Teksas, na swojej drodze napotkają sztorm na miarę tego z biblijnych przypowieści. Hap i Leonard będą dwoić się i troić, by odnaleźć Floridę, zanim to członkowie Klanu odnajdą ich. Bohaterowie wyniosą z tej historii cenną lekcję o tym, że dobrzy chłopcy nie zawsze wygrywają, a wszystko jest niczym wobec sił Matki Natury.

W trzecim sezonie do wcielających się w głównych bohaterów Jamesa Purefoya i Michaela Kennetha Williamsa dołącza zdobywca Oscara, Louis Gossett Jr. („Oficer i dżentelmen”, „Korzenie”), a także: Corbin Bernsen („Prawnicy z Los Angeles”, „Świry”), Andrew Dice Clay („Blue Jasmin”, „Ekipa”), Laura Allen („American Horror Story: Kult”, „Uśmiech Mony Lizy”) oraz muzyk Curtis Harding. Tiffany Mack („Timeless”, „iZombie”) powróci jako Florida Grange, adwokat Leonarda i obiekt fascynacji Hapa. W serialu ponownie zobaczymy także Cranstona Johnsona („Atlanta”, „Find a Way”) jako Detektywa Hansona.

„Hap i Leonard” to serial produkcji AMC Studios. John Wirth („Hell on Wheels”, „Terminator: Kroniki Sary Connor”) ponownie podjął się pracy nad tworzeniem serialu jako showrunner i producent wykonawczy, a jako producenci wykonawczy powracają także: Jim Mickle, Nick Damici, Jeremy Platt oraz Linda Moran. Reżyserami odcinków są: Jim Mickle, Abe Sylvia oraz Michael Katleman. Do grona scenarzystów: Nicka Damici, Ione?a Lloyda, Jima Mickle?ego i Johna Wirtha dołączyła Pam Veasey.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun trzeciego sezonu serialu zatytułowanego „Hap i Leonard: The Two-Bear Mambo”. Emisja w każdy czwartek od 14 czerwca na kanale AMC Polska:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film