„Hap i Leonard” – serial na podstawie książek Joego Lansdale?a od dzisiaj na AMC Polska

1 września 2016

ekranizacja-hap-i-leonard-premiera1
W czwartek 1 września o godz. 21:00 na kanale AMC odbędzie się polska premiera pierwszego odcinka serialu „Hap i Leonard”. Rozgrywający się pod koniec lat 80. obraz to czarna komedia łącząca ironiczne poczucie humoru, sensację i thriller. Produkcja oparta została na serii książek Joego R. Lansdale?a.

„Hap i Leonard” opowiada o dwóch najlepszych kumplach, femme fatale, grupie przegranych rewolucjonistów, parze psychopatów-zabójców, zagubionej forsie i glinach. Sześcioodcinkowa historia przedstawia Hapa Collinsa, białego chłopaka ze wschodniego Teksasu ze słabością do kobiet z Południa, oraz Leonarda Pine?a, czarnoskórego geja i weterana wojny wietnamskiej o gorącym temperamencie. Kiedy ponętna była żona Hapa, Trudy, pojawia się z ofertą nie do odrzucenia, prosty plan na szybkie wzbogacenie się prowadzi do krwawego chaosu. Pełen ekscentrycznych bohaterów serial „Hap i Leonard” to połączenie absurdalnego humoru, sensacji i klasycznego dreszczowca.

ekranizacja-hap-i-leonard-premiera2

Twórcami wyprodukowanego przez AMC Studios serialu są reżyser i scenarzysta Jim Mickle oraz scenarzysta Nick Damici, którzy współpracowali już razem m.in. przy obrazach „Jesteśmy tym, co jemy” i „Stakeland”. To już drugi – po ekranizacji powieści „Chłód w lipcu” – wspólny projekt filmowców oparty na dokonaniach literackich Joego R. Lansdale’a.

ekranizacja-hap-i-leonard-premiera3

Pierwszą z serii książek, których bohaterami są Hap i Leonard, Joe R. Lansdale opublikował w 1990 roku. Ukazała się również w Polsce pod tytułem „Sezon na szaleńców” nakładem Beta Books (imprint wydawnictwa Alfa). Powieści, miejscami mroczne i ironiczne, powinny spodobać się miłośnikom twórczości Elmore’a Leonarda. W centrum każdej historii znajduje się dwójka sympatycznych bohaterów: Hap Collins, który w latach 60. był aktywistą i protestował przeciwko wojnie w Wietnamie, oraz Leonard Pine, czarnoskóry weteran wojny w Wietnamie, otwarcie przyznający się do homoseksualizmu. Hap i Leonard są twardzi, sprytni i zabawni. Książki opisują ich niezwykłe, a miejscami ryzykowne przygody, rozgrywające się we wschodnim Teksasie w latach 80. Lansdale tworzy obecnie dziesiątą część serii.

ekranizacja-hap-i-leonard-premiera4

W serialu na podstawie pierwszej powieści z Hapem i Leonardem – „Sezon na szaleńców” – występują James Purefoy („Rzym”, „Solomon Kane: Pogromca zła”), Michael Kenneth Williams („Droga”, „Wada ukryta”, „RoboCop”), Christina Hendricks („Lost River”), Jimmi Simpson („House of Cards”), Bill Sage („American Psycho”), Pollyanna McIntosh („Kobieta”), Neil Sandilands i Jeff Pope.

ekranizacja-hap-i-leonard-premiera5

Premiera serialu „Hap i Leonard” spotkała się w Stanach Zjednoczonych z pozytywnym odzewem. Magazyn „TV Guide” nazwał produkcję „wspaniałym obrazem serwującym ponętną mieszankę ironicznego humoru z elementami dreszczowca oraz w ponadprzeciętny sposób pokazującym krętactwo”, a The Wall Street Journal napisał, że „bogactwo klimatu serialu nie pozwala przejść obok niego obojętnie”. W czerwcu 2016 roku potwierdzono plany produkcji 2. sezonu serialu na podstawie następnej książki z serii „Hap i Leonard” – „Mucho Mojo”.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu „Hap i Leonard”. Kolejne odcinki emitowane będą na AMC w każdy czwartek o godz. 21:00:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film