Hap i Leonard – bohaterowie serii książek Joego R. Lansdale’a ponownie wplątują się w kłopoty w 2. sezonie serialu

14 lutego 2017


Hap i Leonard ponownie wplątują się w kłopoty! W czwartek 30 marca kanał AMC Polska wyemituje premierowy odcinek 2. sezonu serialowej czarnej komedii w stylu Elmore’a Leonarda opartej na cyklu książek Joego Lansdale’a o kryminalnych perypetiach dwóch przyjaciół z Teksasu.

Pozornie Hapa i Leonarda nic nie łączy. Pierwszy to biały wychowany w rodzinie robotniczej, który był hipisowskim aktywistą i protestował przeciwko wojnie w Wietnamie. Nie cierpi broni i notorycznie zakochuje się w niewłaściwych kobietach. Drugi to czarnoskóry weteran wojny w Wietnamie, gej w typie Południowca, noszący kapelusze i słuchający country. Kocha broń i nienawidzi rasistów. Hapa i Leonarda zbliżyły tragiczne wydarzenia z dzieciństwa. Od tego czasu stali się nierozłączni. Razem pakują się wciąż w nowe kłopoty w niewielkim miasteczku we wschodnim Teksasie.

Scenariusz do 2. sezonu serialu „Hap i Leonard” powstał w oparciu o „Mucho Mojo” ? drugą książkę z serii o Hapie i Leonardzie autorstwa Joego Lansdale?a. Biorąc pod uwagę fakt, że mojo oznacza „niewytłumaczalną siłę natury, która popycha ludzi do działania w nieoczekiwany sposób”, możemy spodziewać się, że bohaterowie powrócą z jeszcze większą dawką absurdu i zaskakujących zwrotów akcji.

W nowym sezonie nierozłączni przyjaciele zostaną uwikłani w historię tajemniczego morderstwa. Leonard otrzymuje w spadku po swoim wuju dom oraz pokaźną sumę pieniędzy. Dwójka bohaterów odkrywa pod podłogą w budynku szkielet dziecka oraz materiały z pornografią dziecięcą. Choć wuj odwrócił się od swojego bratanka, gdy ten przyznał się, że jest gejem, Leonardowi trudno uwierzyć, żeby krewny był mordercą-pedofilem. Z pomocą Hapa postanawia rozwiązać zagadkę i oczyścić imię wujka z podejrzeń.

Na 2. sezon serii złoży się sześć odcinków. Oprócz Jamesa Purefoya i Michaela Kennetha Williamsa, którzy ponownie wcielą się w Hapa i Leonarda, na ekranie zobaczymy m.in.: Briana Dennehy’ego („Rambo: Pierwsza krew”, „Uznany za niewinnego”, „Orły Temidy”), Irmę P. Hall („Wszystko zostaje w rodzinie”, „Ladykillers, czyli zabójczy kwintet”), Dohna Norwooda („Do końca”, „Hell on Wheels”), Tiffany Mack („iZombie”) i Cranstona Johnsona („Atlanta”).

Producentami wykonawczymi 2. sezonu są John Wirth („Hell on Wheels”, „Terminator: Kroniki Sary Connor”), Jim Mickle i Nick Damici (obaj: „Chłód w lipcu”, „Jesteśmy tym, co jemy”), Jeremy Platt, Linda Moran, Nick Shumaker, a współproducentami – Joe R. Lansdale i Lowell Northrop.

Światowa premiera 2. sezonu serialu zapowiedziana jest na 15 marca. W naszym kraju pierwszy nowy odcinek „Hapa i Leonarda” będziemy mogli oglądać w czwartek 30 marca o godz. 21.00 na kanale AMC Polska. Kolejne odcinki w każdy czwartek o 21.00.

fot. James Minchin/SundanceTV

Tematy: , , , ,

Kategoria: film