Firma Ridleya Scotta wyprodukuje miniserial na podstawie „Człowieka z Wysokiego Zamku” Philipa K. Dicka

13 lutego 2013


Stacja telewizyjna SciFi Univesal zamówiła realizację czterogodzinnego miniserialu na podstawie klasycznej powieści Philipa K. Dicka pt. „Człowiek z Wysokiego Zamku”.

Producentem wykonawczym obrazu oraz scenarzystą pierwszych dwóch odcinków ma zostać Frank Spotnitz („Z archiwum X”). Za produkcję z kolei ma odpowiadać należąca do Ridleya Scotta firma Scott Free Productions.

Wydana pierwotnie w 1962 roku powieść Philipa K. Dicka wykorzystuje ideę historii alternatywnej, w której nazistowskie Niemcy i Japonia zwyciężyły w II wojnie światowej. Stany Zjednoczone znajdują się pod okupacją japońską, a niewielu ocalałych Żydów próbuje ukrywać się pod przybranymi nazwiskami.

„Alternatywne historie są częścią wspaniałego i zarazem złożonego gatunku, jakim jest science fiction. Kiedy są zrobione dobrze, to nie ma nic lepszego. A nie mogę myśleć o nikim bardziej utalentowanym i kreatywnym do przeniesienia fascynującego thrillera Philipa K. Dicka na ekran, niż Ridley Scott i Frank Spotnitz” ? powiedział Mark Stern, prezes kanału SciFi Univesal. „’Człowiek z Wysokiego Zamku’ jest jednym z najbardziej pomysłowych i wciągających dzieł Dicka i na pewno jednym z moich ulubionych.”

fot. Gage Skidmore

Tematy: , , , ,

Kategoria: film