Film na podstawie książki o Enoli Holmes ukaże się na Netfliksie. W głównej roli Millie Bobby Brown, Sherlocka Holmesa gra Henry Cavill

22 kwietnia 2020


Firma Netflix ogłosiła, że nabyła od Legendary Entertainment globalne prawa (poza rynkiem chińskim) do filmu „Enola Holmes”, który jest adaptacją książki „Sprawa zaginionego markiza” autorstwa Nancy Springer. Data premiery ekranizacji nie została jeszcze ujawniona. W sieci można już zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu.

Oparty na książce film „Enola Holmes” to historia zbuntowanej nastoletniej siostry Sherlocka i Mycrofta Holmesów. Gdy w dniu 16. urodzin dziewczyny w tajemniczych okolicznościach znika jej matka, Enola prosi starszych braci o pomoc. Szybko jednak okazuje się, że bardziej od opieki nad siostrą interesuje ich rozwiązanie sprawy. Enola nie ma wyboru. Jako inteligentna, zaradna i nieustraszona młoda kobieta z lat 80. XIX wieku? ucieka do Londynu, by znaleźć matkę. Po drodze spotyka ekipę niezapomnianych postaci i zostaje wciągnięta w sam środek spisku, który może zmienić bieg historii.

Reżyserem filmu jest Harry Bradbeer („Obsesja Eve”), a scenariusz napisał Jack Thorne, współautor sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko”. W zespole kreatywnym znaleźli się też operator Giles Nuttgens („Aż do piekła”), scenograf Michael Carlin („Colette”), redaktor Adam Bosman i projektantka kostiumów Consolata Boyle („Boska Florence”, „Królowa”). Muzykę skomponował Daniel Pemberton („Yesterday”).

W tytułowej roli zobaczymy Millie Bobby Brown („Stranger Things”), a w jej brata, Sherlocka Holmesa, wcielił się Henry Cavill („Wiedźmin”). Na ekranie partnerują im Sam Claflin (seria „Igrzyska śmierci”), Adeel Akhtar („Nędznicy”), Fiona Shaw („Obsesja Eve”, seria „Harry Potter”), Frances de la Tour (seria „Harry Potter”), Louis Partridge („Medyceusze”), Burn Gorman („Pacific Rim”), Susan Wokoma („Year of the Rabbit”) oraz Helena Bonham Carter („Miłość i śmierć w Wenecji”, seria „Harry Potter”).

Producenci myślą o filmie jako o początku potencjalnej franczyzy. Seria książek Nancy Springer liczy sześć tomów. W przypadku sukcesu komercyjnego będą więc mieli materiał do kolejnych scenariuszy. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z planu, na których ujęto Millie Bobby Brown i Henry’ego Cavilla.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jose Eduardo (@enolaholmesfilming)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Henry Cavill Nation – FANPAGE (@hcavillnation)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MBB updates??.? (inactive) (@millsoceans)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jose Eduardo (@enolaholmesfilming)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MBB updates??.? (inactive) (@millsoceans)

W Polsce powieści o Enoli Holmes autorstwa Nancy Springer ukazują się nakładem Wydawnictwa Poradnia K.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film