banner ad

Ewan McGregor zagra dorosłego Krzysia, któremu z pomocą pośpieszą Kubuś Puchatek i przyjaciele?

27 kwietnia 2017


Szkocki aktor Ewan McGregor prowadzi rozmowy z wytwórnią Disneya na temat udziału w filmie, który ma opowiadać o dalszych losach bohaterów „Kubusia Puchatka” A.A. Milne’a.

Studio Disneya, które ostatnio wyciąga z archiwów swoje klasyczne animacje i tworzy na ich podstawie nowe, aktorskie wersje filmów, planuje powrócić również do „Przygód Kubusia Puchatka” z 1977 roku. Zapowiadany film ma opowiadać o Krzysiu, który jest już dorosłym mężczyzną i zupełnie zatracił zmysł wyobraźni. Koncentruje się wyłącznie na swojej pracy i odnoszeniu sukcesu w biznesie. Z pomocą w odzyskaniu dawnych zdolności przyjdą mu Kubuś Puchatek oraz pozostałe zwierzątka ze Stumilowego Lasu.

Ewan McGregor ma wcielić się w filmie w głównego bohatera, Christophera Robina. Kompletowanie ekipy trwa. Obsadzono już stanowisko reżysera – będzie nim Marc Forster („World War Z”). Scenariusz napisali Alex Ross Perry („Do ciebie, Philipie”) i Tom McCarthy („Spotlight”). Ostateczne poprawki nanosi na skrypt Allison Schroeder (nominowana do Oscara za „Ukryte działania”). Produkcją zajmie się Brigham Taylor („Księga dżungli”).

Projekt Disneya nie jest jedynym filmem o Christopherze Robinie, nad którym trwają aktualnie prace. Wytwórnia Fox Searchlight kręci właśnie film biograficzny „Goodbye Christopher Robin” opowiadający o relacjach łączących A.A. Milne’a z własnym synem, który był pierwowzorem książkowego Krzysia.

Ostatnio Ewan McGregor regularnie udziela się w produkcjach realizowanych na podstawie dzieł literackich. Tylko w przeciągu minionych dwóch lat mogliśmy go oglądać w „T2: Trainspotting”, „Zdrajcy w naszym typie” i „Amerykańskiej sielance” (film ten szkocki aktor również wyreżyserował). Podkładał także głos Płomyka w nowej wersji „Pięknej i bestii”.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film