banner ad

Emma Watson i Tom Hanks w zwiastunie filmu na podstawie „Kręgu” Dave’a Eggersa

7 grudnia 2016

zwiastun-kregu-1
Wszechobecna inwigilacja, brak poczucia prywatności i znikomy poziom społecznego zaufania. Właśnie takim tematom poświęcony będzie film na podstawie powieści Dave?a Eggersa „Krąg” (w oryg. „The Circle”), którego pierwszy oficjalny zwiastun trafił właśnie do sieci.

Historia przedstawiona w książce koncentruje się na Mae Holland, nowo zatrudnionej pracownicy potężnej korporacji zajmującej się rozwojem technologii internetowych. Spółka opracowała system operacyjny, który łączy w sieci profile użytkowników mediów społecznościowych, systemy płatności, hasła, konta poczty elektronicznej, nazwy użytkowników i wiele innych narzędzi, nadając im jedną tożsamość internetową. Początkowo dziewczyna jest zafascynowana firmą oraz kampusem dla pracowników. Nie minie wiele czasu, gdy jej rola w pracy ewoluuje w niepokojący sposób. Powieść Eggersa ukazała się w Polsce w zeszłym roku nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

dave-eggers-krag-3d

Reżyserią obyczajowego thrillera ujętego w dystopijnej formule zajął się James Ponsoldt („Koniec trasy”). W obsadzie znalazło się miejsce dla Emmy Watson (zagrała naiwną idealistkę, Maę Holland), Toma Hanksa (wcielił się w charyzmatycznego szefa firmy) czy Johna Boyegi (wystąpił jako tajemniczy Kalden). Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Danny Elfman.

zwiastun-kregu-2

Jako ciekawostkę warto dodać, że Tom Hanks zagrał już w tym roku w innej adaptacji powieści Dave?a Eggersa. Mowa o filmie „Hologram dla króla”. Jest to opowieść o amerykańskim biznesmenie, który stojąc na skraju bankructwa wyrusza do Arabii Saudyjskiej, aby rozmówić się z zamożnym szejkiem w sprawie swojego innowacyjnego pomysłu na firmę. Nieoczekiwanie na jego drodze pojawia się kobieta, z którą zaczyna łączyć go niesłychanie silna więź emocjonalna. Światowa premiera tej produkcji odbyła się 20 kwietnia 2016 roku.

Film „The Circle” został sfinansowany w całości przez firmę Image Nation Abu Dhabi. Premiera została przewidziana na 28 kwietnia 2017 roku.

[mw]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film