Elijah Wood zagra w amerykańskiej ekranizacji „Dirka Gently?ego” Douglasa Adamsa

23 marca 2016

wood-w-serialu-dirk-gently
Elijah Wood dołączył do obsady 8-odcinkowego serialu, jaki amerykański oddział BBC chce nakręcić na podstawie kultowych powieści Douglasa Adamsa o Dirku Gentlym i jego holistycznej agencji detektywistycznej.

Wood wcieli się w Todda, asystenta Dirka, który wcale nie chce być jego Watsonem, nie uważa się za pomocnika głównego bohatera i niechętnie bierze udział w prowadzonych dochodzeniach, próbując zazwyczaj rozwiązać sprawę w możliwie najprostszy sposób. Choć Todd jest współczującym, ponadprzeciętnie bystrym człowiekiem o ciętym dowcipie, często staje na moralnym rozdrożu m.in. za sprawą notorycznych kłamstw i kradzieży.

Scenariusz serialu, za którego koprodukcję odpowiada AMC Studios, napisał Max Landis („Mistrzowie horroru”, „Victor Frankenstein”, „American Ultra”). Produkcja ma zadebiutować na ekranach telewizorów jesienią 2016 roku. Każdy z ośmiu odcinków będzie trwać godzinę. Wciąż nie wiadomo, kto wcieli się w tytułową rolę.

Książki Douglasa Adama o holistycznej agencji detektywistycznej Dirka Gently?ego doczekały się już brytyjskiej ekranizacji telewizyjnej, która jednak przeszła bez większego echa. Miejmy nadzieję, że tym razem Dirk Gently będzie miał więcej szczęścia.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film