Dwa polskie zwiastuny „Wakacji Mikołajka”

24 kwietnia 2014

wakacje-mikolajka-zwiastun
Dzisiaj w sieci pojawiły się dwa polskie zwiastuny zapowiadanej na 22 sierpnia francuskiej ekranizacji kultowych opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé z tomiku „Wakacje Mikołajka”.

Wakacyjne perypetie Mikołajka oraz jego rodziców w malowniczej Bretanii różnią się od opowiadań zebranych w pozostałych książeczkach Goscinnego i Sempé. Kończy się rok szkolny i nasz bohater odpoczywa nie tylko od nauki, ale też od kolegów z klasy. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Podczas wakacji Mikołajek poznaje bowiem nowych znajomych: beksę Kryspina, miejscowego Iwo, przemądrzałego Kosmę, jedzącego najprzeróżniejsze okropieństwa Fabrycego i wielu innych. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy ? wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

Reżyserem filmu, który pojawi się na polskich ekranach 22 sierpnia jest Laurent Tirard (?Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości?, ?Mikołajek?, ?Zakochany Molier?). W obsadzie zobaczymy m.in.: Mathéo Boisseliera, Valérie Lemercier (?Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości?, ?Goście, goście?, ?Mikołajek?), Kada Merad (?Jeszcze dalej niż Północ?, ?Mikołajek?, ?Nie martw się o mnie?, ?Pan od muzyki?), François Damiens (?Delikatność?, ?Mikołajek?, ?Heartbreaker. Licencja na uwodzenie?, ?Nic do oclenia?), Bouliego Lanners (?Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości?, ?Asterix na olimpiadzie?, ?Nic do oclenia?).

Pierwszy oficjalny zwiastun „Wakacji Mikołajka”:

Drugi oficjalny zwiastun „Wakacji Mikołajka”:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film