Dorian Gray, dr Frankenstein i inni bohaterowie klasycznych powieści powracającą w trzecim sezonie serialu „Dom grozy”

26 kwietnia 2016

dom-grozy-sezon-3-premiera
Stacja Showtime opublikowała zwiastuny oraz materiały promujące trzeci sezon serialu „Dom grozy”. Nowe odcinki historii opartej na klasycznych motywach i postaciach z literatury grozy zadebiutują na ekranach telewizorów już 1 maja.

„Dom grozy” (w oryg. „Penny Dreadful”) opiera się na wzorcach zaczerpniętych rodem z powieści grozy pokroju „Drakuli” Brama Stokera czy „Frankensteina” Marry Shelley, subtelnie nawiązując również do takich dzieł, jak na przykład „Upiór w operze”. W serialu, którego akcja umiejscowiona jest w wiktoriańskim Londynie, spotykają się Dorian Gray czy doktor Frankenstein wraz z nowymi oryginalnymi bohaterami, jak choćby Vanessą Ives, uosabiającą wyobrażenia o spirytyzmie i demonologii. John Logan, twórca i pomysłodawca serialu, zapewnia, że pomimo inspiracji XIX-wieczną literaturą, której jest wielkim miłośnikiem, nie ma zamiaru trzymać się sztywno pierwowzorów literackich.

W obsadzie znajduje się wielu uzdolnionych aktorów, między innymi: Eva Green, Billie Piper, Timothy Dalton, Josh Hartnett, Reeve Carney, Rory Kinnear i Harry Treadaway. Autorem ścieżki dźwiękowej do serialu jest nasz rodak, Abel Korzeniowski. Do tej pory w Polsce wyemitowano dwa sezony. Dokładna data premiery nowych odcinków wyświetlanych na HBO Polska nie jest jeszcze znana.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun trzeciego sezonu „Domu grozy”:

[mw]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film