banner ad

Dobiegają końca prace nad hiszpańskim serialem anime na podstawie cyklu książek „Kroniki Idhunu”

30 lipca 2020

Firma Netflix pokazała pierwsze zdjęcia bohaterów swojego najnowszego hiszpańskiego serialu anime „Kroniki Idhunu”, kręconego na podstawie cyklu powieści dla młodzieży pod tym samym tytułem autorstwa Laury Gallego Garcíi. Światowa premiera produkcji zaplanowana jest na drugą połowę tego roku.

Pierwszy sezon serialu „Kroniki Idhunu” powstał na podstawie pierwszej książki cyklu, zatytułowanej „Kroniki Idhunu. Buntownicy”. Powieść ukazała się ponad 15 lat temu i została przetłumaczona na czternaście języków (w Polsce wydała ją Książnica). Sezon składa się z 5 odcinków, a jego reżyserką jest Maite Ruiz de Austri, laureatka dwóch nagród Goya za najlepszy film animowany, która została także pierwszą kobietą w Hiszpanii odpowiedzialną za wyreżyserowanie serialu anime. Scenariusz stworzyli wspólnie autorka powieści Laura Gallego García i Andrés Carrión.

Ta produkcja studia Zeppelin jest pierwszym hiszpańskim oryginalnym serialem anime od Netfliksa. Praca nad projektem, który już wkrótce będą mogli obejrzeć widzowie z ponad 190 krajów, zajęła ponad 2 lata. Nad animacjami czuwała ekipa około 20 profesjonalistów z miasta Vitoria-Gasteiz, którzy odtworzyli świat Idhunu i przenieśli na ekran jego bohaterów.

Akcja „Kronik Idhunu” rozgrywa się w przenikniętym magią świecie. W dniu, gdy w Idhunie przypadła koniunkcja Trzech Słońc i Trzech Księżyców, Ashran Nekromanta wraz z armią Skrzydlatych Węży rozpoczął swoje brutalne panowanie. Walka o wolność Idhunu toczy się na ziemi, gdzie Jack i Victoria starają się powstrzymać nasłanego przez Ashrana zabójcę Kirtasha, który zagraża ludowi Idhunu cierpiącemu z powodu tyranii okrutnego despoty. Jednak bohaterowie tej historii nie są świadomi, że pewne proroctwo połączyło na zawsze ich losy, prowadząc do śmiertelnie groźnych konfrontacji i niezwykłych sojuszy.

Producenci serialu zaprezentowali klip, w którym pojawiają się główni bohaterowie historii ? Alsan, Jack, Victoria, Shail i Kirtash. Ich szkice ożywają na ekranie. Materiał możecie zobaczyć poniżej. Premiera „Kronik Idhunu” nastąpi jeszcze w tym roku.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film