banner ad

Disney ujawnił pierwszy zwiastun nowej ekranizacji „Księgi dżungli”

17 września 2015

zwiastun-ksiegi-dzungli-1
Wytwórnia Walta Disneya ujawniła pierwszy zwiastun zapowiadanej na 2016 rok nowej adaptacji ponadczasowej powieści Rudyarda Kiplinga „Księga dżungli”.

Tych, którzy pamiętają animację Disneya z 1967 roku, informujemy, że nowy film klimatem niewiele ma wspólnego z uwielbianym po dziś dzień klasykiem. Czasy się zmieniły, toteż „Księdze dżungli” Anno Domini 2016 bliżej do oszałamiających rozmachem produkcji Jamesa Camerona niż typowych bajek Disneya. Na ekranie pojawi się przynajmniej jeden prawdziwy aktor ? młodziutki Neel Sethi, który wcieli się w rolę Mowgliego ? zaś towarzyszące mu zwierzęta powstały przy użyciu techniki motion-capture.

zwiastun-ksiegi-dzungli-2

Reżyserem filmu jest Jon Favreau („Iron Man”). Głosy zwierzętom podłożyli znani hollywoodzcy aktorzy, m.in. Ben Kingsley jako lampart Bagheera, Bill Murray jako niedźwiedź Baloo, Scarlett Johansson jako hipnotyzujący wąż Kaa i Idris Elba jako tygrys Shere Khan. W roli orangutana Króla Louie, który nie występował w książce, a jedynie w animacji Disneya, usłyszymy Christophera Walkena.

zwiastun-ksiegi-dzungli-3

Premiera nowej Disneyowskiej „Księgi dżungli” w wersji trójwymiarowej zapowiedziana jest na 15 kwietnia 2016. Trwają też prace nad drugą ekranizacją książki w reżyserii Andy?ego Serkisa, w której głosu użyczą Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch i Christian Bale. Zanim jednak będziemy mogli się przekonać, jak z zadania uwspółcześnienia książki Kiplinga wybrnie pamiętny Gollum, zobaczmy zwiastun produkcji Disneya.

[am]
fot. Disney Enterprises

Tematy: , , , ,

Kategoria: film