Disney udostępnił zwiastun filmu „Artemis Fowl” nakręconego na podstawie książki Eoina Colfera. Premiera w maju

3 marca 2020


Wytwórnia Disneya wypuściła zwiastun wysokobudżetowej produkcji „Artemis Fowl” opartej na pierwszym tomie popularnej serii książek dla młodzieży autorstwa Eoina Colfera. Światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 29 maja.

„Artemis Fowl” opowiada o genialnym dwunastolatku, który wywodzi się z rodu od dawna królującego w przestępczym światku. W filmie jego głównym celem będzie odnalezienie zaginionego w tajemniczych okolicznościach ojca. W niebezpiecznej misji pomoże mu lojalny opiekun Butler. Podczas wyprawy natrafią na żyjące w podziemiu wróżki. Zdaniem chłopca zniknięcie ojca może być w jakiś sposób powiązane z tajemniczą, odizolowaną cywilizacją. Obmyśla więc przebiegły, choć niebezpieczny plan, co będzie skutkować tym, że zostanie wciągnięty w groźną grę z wszechmocnymi magicznymi istotami.

Za reżyserię filmu „Artemis Fowl” odpowiada Kenneth Branagh („Hamlet”, „Frankenstein”, „Morderstwo w Orient Expressie”). Na ekranie w roli tytułowej wystąpił debiutant Ferdia Shaw, Lara McDonnell wcieliła się w elfkę Holly, Judi Dench gra liderkę dywizji rozpoznawczej policji świata wróżek, a Josh Gad jest krasnalem ze skłonnością do kleptomanii, który próbuje pomóc ratować Holly. Nonso Anozie wcielił się w Butlera, ochroniarza rodziny Fowlów, Tamara Smart gra jego siostrzenicę Juliet, natomiast Miranda Raison ? matkę Artemisa, a Colin Farrell ? zaginionego ojca. W obsadzie znaleźli się także: Josh McGuire, Hong Chau, Nikesh Patel, Michael Abubakar, Jake Davies, Rachel Denning, Matt Jessup, Simone Kirby, Sally Messham oraz Adrian Scarborough.

Scenariusz napisany przez Conora McPhersona i Hamisha McColla znacznie odbiega od literackiego pierwowzoru. Wprowadzono zmiany w samej historii, zwrotach akcji, jak i postaciach. Również wróżki posługują się inną technologią niż w książce, ponieważ wiele zaawansowanych rozwiązań, które Eoin Colfer zaproponował blisko dwadzieścia lat temu, weszło od tego czasu do powszechnego użycia. Pisarz wypowiada się o zmianach w pozytywnym tonie. Jak zareagują czytelnicy? Przekonamy się już pod koniec maja.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Artemis Fowl”:

Plakat promujący film „Artemis Fowl”:

[am]
fot. i źródło: Walt Disney Company

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film