banner ad

Disney udostępnił zwiastun ekranizacji „Fałdki czasu” Madeleine L?Engle

17 lipca 2017


Wytwórnia Disneya pracuje nad kinową adaptacją powieści dla młodzieży „Fałdka czasu” Madeleine L?Engle. Przedsmak tego, czego możemy spodziewać się po produkcji kosztującej 103 miliony dolarów, daje nam pierwszy zwiastun tego fantastycznego widowiska.

„Fałdka czasu” to opowieść o nastoletniej Meg Murray, która wraz z młodszym bratem wybiera się do starego domu w lesie, licząc, że mieszkające tam ekscentryczne panie pomogą w rozwikłaniu zagadki zniknięcia ich ojca. To stanowi początek niesamowitych, pełnych niebezpieczeństw przygód mających miejsce poza czasem i przestrzenią.

Opublikowana w 1963 roku powieść jest stosunkowo mało znana w naszym kraju, lecz w USA i Wielkiej Brytanii ma status kultowej pozycji w katalogu literatury młodzieżowej. Książka sprzedała się w nakładzie przekraczającym 10 milionów egzemplarzy i doczekała adaptacji scenicznej, radiowej, operetkowej, komiksowej i telewizyjnej. Ta ostatnia, zrealizowana przez Disneya, nie wypadła zbyt dobrze. W jednym z wywiadów Madeleine L?Engle przyznała, że film z 2003 roku spełnił jej oczekiwania, choć raczej nie w ten sposób, jakiego włodarze wytwórni by sobie życzyli: „Spodziewałam się, że to będzie zły film i tak było”. Teraz wytwórnia Disneya ma szansę się zrehabilitować (choć autorka efektu ich pracy już nie zobaczy – zmarła w 2007 roku).

W obsadzie kinowej ekranizacji znalazło się miejsce między innymi dla Chrisa Pine?a (Dr Alex Murry), Oprah Winfrey (Pani Which), Mindy Kaling (Pani Who), Reese Witherspoon (Pani Whatsit) i Zacha Galifianakisa. Reżyserką widowiska jest Ava DuVernay, twórczyni nagradzanej „Selmy”. Za scenariusz odpowiada z kolei Jennifer Lee („Kraina lodu”).

Premiera filmu zaplanowana jest na 9 marca 2018 roku, a oto pierwszy zwiastun:

Plakat promujący film „Fałdka czasu”:

[mw,am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film