Dev Patel wcieli się w Davida Copperfielda w uwspółcześnionej adaptacji powieści Charlesa Dickensa

15 lutego 2018


Dev Patel (na zdj.), aktor nominowany do Oscara za rolę w filmie „Lion. Droga do domu”, wcieli się w Davida Copperfielda w nowej ekranizacji klasycznej powieści Charlesa Dickensa. Za reżyserię obrazu odpowiadać będzie Armando Iannucci, twórca „Zapętlonych” i serialu „Figurantka”.

Film będzie nosił tytuł „Osobista historia Davida Copperfielda” i ma przedstawić perypetie bohatera w wierny, ale uwspółcześniony sposób. Powieść „David Copperfield” ukazała się po raz pierwszy w 1850 roku i opisywała ciężką drogę do sukcesu tytułowego bohatera, który wzorowany był na Dickensie.

„Ze wszystkich swoich książek tę lubię najbardziej” ? pisał autor we wstępie do jednego z późniejszych wydań dzieła. „Łatwo mi wierzyć, że jestem czułym rodzicem dla każdego dziecka mej wyobraźni i że nikt nie może kochać tej rodziny tak mocno, jak ja ją kocham. Ale, jak wielu czułych rodziców, i ja mam w głębi serca moje ulubione dziecko. Jego imię to David Copperfield”.

Scenariusz zapowiadanego filmu reżyser Armando Iannucci napisał wspólnie z długoletnim współpracownikiem Simonem Blackwellem. Za produkcję widowiska mają odpowiadać Iannucci i Kevin Loader.

[am]
fot. Mandarin Oriental

Tematy: , ,

Kategoria: film