DC zapowiada serial na podstawie „Sagi o Potworze z Bagien”

3 maja 2018


Właściwie nie ma tygodnia, w którym nie pojawiłyby się kolejne informacje związane z planowymi serialami i filmami na podstawie komiksów. Na niektóre z historii fani czekają od dawna. Jedną z nich jest z pewnością „Saga o Potworze z Bagien”. Kultowy tytuł w kanonie DC Comics doczeka się ekranizacji w ramach nowego projektu medialnego DC Universe.

Amerykański gigant komiksowy ujawnił plany uruchomienia we współpracy z Warner Bros. platformy strumieniowej DC Universe, która będzie udostępniać nowe serialowe adaptacje komiksów. Jedną z pierwszych produkcji ma być właśnie „Potwór z Bagien”. Do napisania scenariusza serialu zatrudnieni zostali Mark Verheiden („Ash vs. The Evil Dead”, „Daredevil”) oraz Gary Dauberman (nowe „To”). Za sterami projektu jako producent wykonawczy zasiądzie James Wan, uznany filmowiec specjalizujący się w kinie grozy ? jest między innymi reżyserem „Piły” i „Obecności”, a jeszcze w tym roku pojawi się jego najnowszy projekt superbohaterski, tworzony również we współpracy z Warner Bros. film „Aquaman” na podstawie komiksów DC Comics. Premierę serialowego „Potwora z Bagien” planuje się wstępnie na 2019 rok.

Chociaż szczegóły serialu wciąż okryte są mgłą tajemnicy, opis fabuły sugeruje, że historia nie zboczy daleko od świata i postaci znanych z kart komiksu. W centrum wydarzeń znajdzie się znana dobrze fanom pierwowzoru badaczka Abby Arcane, która wróci do rodzinnego domu w Houma w stanie Luizjana po to, by zbadać zabójczy wirus rozprzestrzeniający się na tamtejszych bagnach. Na miejscu pozna niejakiego Aleca Hollanda, który jednak zginie w tragicznych okolicznościach. Śmierć, jak się okaże, nie będzie jednak ostateczna. Holland stanie się bowiem tytułowym Potworem z Bagien. Z czasem przekonamy się, że nadprzyrodzone siły wokół moczarów skrywają więcej sekretów.

„Sagę o Potworze z Bagien” stworzyli na początku lat siedemdziesiątych Len Wein i Bernie Wrightson. Ogromny wpływ na historię komiksu miał Alan Moore, którego zatrudniono do kontynuowania podupadającej serii w 1983 roku. Przyszły twórca „Strażników” i „V jak Vendetta” pogłębił psychologizację tytułowego bohatera, a także wprowadził do fabuły tematykę ekologiczną i duchową. „Potwór z Bagien” doczekał się już m.in. pełnometrażowej ekranizacji w reżyserii Wesa Cravena i serialu z Dickiem Durockiem w roli głównej nadawanego na początku lat 90.

Polscy czytelnicy mogą przeczytać najlepsze opowieści o Potworze z Bagien, czyli wszystkie napisane przez Alana Moore’a, dzięki wydawnictwu Egmont, które opublikuje komiksy w trzech zbiorczych tomach. Pierwszy trafił już do sprzedaży 18 kwietnia tego roku.

[mw]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film