banner ad

Dan Stevens, Jonathan Pryce i Christopher Plummer w filmie o okolicznościach powstania „Opowieści wigilijnej” Dickensa

9 listopada 2016

powstanie-opowiesci-wiligijnej-film
Już wkrótce poznamy okoliczności, jakie towarzyszyły powstaniu słynnej „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Wszystko za sprawą filmu biograficznego „The Man Who Invented Christmas”, w którego obsadzie znalazły się wielkie nazwiska.

Wiadomo już bowiem, że w Charlesa Dickensa, który będzie głównym bohaterem filmu, wcieli się Dan Stevens ? aktor znany chociażby z serialu „Downton Abbey” oraz kinowego hitu „Krocząc wśród cieni”. Jonathan Pryce („Gra o tron”, „Piraci z Karaibów”) odegra ojca Dickensa, natomiast Christopher Plummer („Dziewczyna z tatuażem”, „Parnassus”) zinterpretuje postać Scrooge?a ze słynnej noweli Dickensa.

man-who-invented-christmasFilm „The Man Who Invented Christmas” (z ang. „Człowiek, który wynalazł Boże Narodzenie”) zostanie oparty na książce biograficznej pod identycznym tytułem autorstwa amerykańskiego historyka Lesa Standiforda. Historia rozpoczyna się w 1843 roku. Poznajemy życiową sytuację Dickensa, który przed wydaniem „Opowieści wigilijnej” zmagał się z problemami finansowymi i przygnębieniem wywołanym faktem, że jego ostatnie książki odniosły rynkową porażkę. Odrzucony przez wydawców postanawia opublikować świąteczną nowelę własnym sumptem.

Autorką scenariusza jest Susan Coyne („Miasto ślepców”), a reżyserii podejmie się Bharat Nalluri („Życie na Marsie”, „Niezwykły dzień Panny Pettigrew”). Zdjęcia do filmu rozpoczną się w grudniu tego roku. Przewidywana data premiery to miesiące zimowe, najprawdopodobniej świąteczny czas w 2017 roku.

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film