Bracia Coen zekranizują „Lewe pieniądze” Rossa Macdonalda

11 sierpnia 2015

bracia-coen-lewe-pieniadze
Słynny kryminalny bestseller z 1966 roku stanie się podstawą filmu, który wyprodukuje wytwórnia Warner Bros. Za scenariusz i reżyserię odpowiadać będą bracia Ethan i Joel Coen.

Powieść „Lewe pieniądze” to najsłynniejsze dzieło zmarłego w 1983 roku Rossa Macdonalda. Bohaterem książki jest prywatny detektyw Lew Archer. Zostaje on wynajęty przez mężczyznę, który pragnie sprawdzić tożsamość rzekomego francuskiego arystokraty odpowiedzialnego za odbicie mu narzeczonej. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy okazuje się, że tajemniczy cudzoziemiec ma związek z samobójstwem ojca dziewczyny i górą długów hazardowych. W swej powieści Macdonald pokazuje przekrój całego społeczeństwa amerykańskiego ? od bezdomnych po największych bogaczy. „Lewe pieniądze” uważa się za kryminalną, nieco uwspółcześnioną wersję „Wielkiego Gatsby’ego” Fitzgeralda.

Prócz wytwórni Warner Bros produkcją filmu zajmie się Silver Pictures Entertainment Joela Silvera, a producentem wykonawczym ma być Steve White. Inicjatorem pomysłu ekranizacji powieści jest Greg Silverman, prezes Warner Bros? Creative Development and Worldwide Production, który zaprosił do współpracy Coenów. Zanim jednak słynni bracia zabiorą się za powieść Macdonalda, na ekrany trafi wpierw ich komedia „Hail Caesar!” z Georgem Clooneyem, Joshem Brolinem, Scarlett Johansson, Tildą Swinton, Ralphem Fiennesem i Channingiem Tatumem w rolach głównych.

[aw]

Tematy: , ,

Kategoria: film