Bohaterowie z powieści Charlesa Dickensa spotkają się w jednym serialu

30 listopada 2015

serial-Dickensian
W najbliższe święta Bożego Narodzenia stacja BBC1 pokaże widzom nową produkcję, która w dość oryginalny sposób zaadaptuje twórczość Charlesa Dickensa. Bohaterowie ze słynnych powieści pisarza niczym komiksowi Avengers spotkają się w jednym serialu o tytule „Dickensian”.

„Gdyby Dickens tu był, sam zrobiłby coś takiego, ponieważ był showmanem” ? powiedział Tony Jordan, pomysłodawca i scenarzysta „Dickensian”, który ma już w dorobku m.in. takie seriale, jak „Przekręt” czy „Dzwony wojny”. W najnowszej jego produkcji spotkają się bohaterowie „Opowieści wigilijnej”, „Olivera Twista”, „Samotni”, „Marcina Chuzzlewita”, „Wielkich nadziei”, „Klubu Pickwicka” i wielu innych dzieł Dickensa. Wszystko po to, aby zachęcić do sięgnięcia po dzieła pisarza młodsze pokolenia. Tony Jordan dziwi się, że nikt przed nim nie wpadł na ten pomysł.

Na potrzeby serialu wybudowano na terenie starej fabryki w Greenford w zachodnim Londynie fragment XIX-wiecznej ulicy z kilkudziesięcioma budynkami. Znajdzie się tam miejsce na kryjówkę dla Artfula Dodgera i innych kieszonkowców, kantor Scrooge’a, w którym pracuje Bob Cratchit, „Magazyn Osobliwości”, pub Three Cripples i wielką, żelazną bramę do posiadłości Satis House.

W produkcji zagrają gwiazdy brytyjskiej telewizji i kina: Stephen Rea (w roli inspektora Bucketa), Anton Lesser (jako Fagin), Ned Dennehy (Scrooge), Pauline Collins (Gamp), Tuppence Middleton (młoda pani Havisham), Joseph Quinn (pan Havisham), Caroline Quentin (pani Bumble) i Omid Djalili (pan Venus). Serial składać się będzie z 20 odcinków. Koszt każdego z nich to pół miliona funtów.

[aw]
fot. Todd Antony/BBC

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: film